Аварія на АЕС «Трі-Майл Айленд»
28 березня 1979 року сталася найбільша аварія в історії американських АЕС — в результаті нещасливого збігу технічних і суб'єктивних людських факторів вийшов з ладу 2-й реактор станції Трі-Майл Айленд (Пенсільванія), що привело до витоку реакторного палива. На подолання наслідків аварії було затрачено близько десяти років і 1 мільярда доларів. На обкладинці: АЕС Трі-Майл Айленд
15653
Читати 2 хв.
Читати пізніше
До обраного
reply

Першопричиною аварії став вихід з ладу насосу постачання у контурі системи охолодження другого реактора. Автоматично включилась аварійна система подачі охолодження, однак, не дивлячись на нормальну роботу всіх трьох аварійних насосів, вода в парогенератори не надходила із-за того, що під час раніше проведеного планового ремонту магістралі водопостачання виявились закритими.

Цю помилку було виправлено за 8 хвилин, але із-за сум'яття із проблем з водопостачанням залишились непоміченими проблеми із запобіжним клапаном, що привело до перегріву гермооболонки і перевищення допустимого в ній тиску.

До кінця дня 28 березня охолодження реактора вдалось відновити, однак на цей час розплавилась частина ядерного палива. Хоча корпус реактора залишився неушкодженим, відбувся незначний викид в атмосферу радіоактивних газів і забруднення станції радіоактивною водою, що витекла з реактора. Було вирішено, що в евакуації населення, що проживало поруч зі станцією, немає необхідності, однак губернатор Пенсільванії порадив залишити восьмикілометрову зону вагітним жінкам і дітям дошкільного віку.

Роботи з усунення наслідків аварії були розпочаті в серпні 1979 року і офіційно завершені в грудні 1993 р. Вони обійшлися в 975 мільйонів доларів США. Була проведена дезактивація території станції, паливо було вивантажено з реактора. Однак частина радіоактивної води вбралося в бетон захисної оболонки, і цю радіоактивність практично неможливо видалити.

До Чорнобильської аварії, що трапилася через сім років, аварія на АЕС «Три-Майл Айленд» вважалася найбільшою в історії світової ядерної енергетики і досі вважається найважчою ядерною аварією в США.

Римська облога Єрусалиму
Війни
Римська облога Єрусалиму
Друк 3
Володимир Лук'янюк спеціально для © «Цей день в історії», 23 серпня 2014. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 4.0 Міжнародна (CC BY 4.0)» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Коментарі

Головні події 28 березня

Рік п'яти імператорів

193
#ЦейДень

Все про 28 березня

Події, факти, персоналії

Облога Парижа данськими вікінгами

845

Перемога франкістів в Іспанії

1939