сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search menu
Аварія на АЕС «Трі-Майл Айленд»
28 березня 1979 року сталася найбільша аварія в історії американських АЕС - в результаті нещасливого збігу технічних і суб'єктивних людських факторів вийшов з ладу 2-й реактор станції Трі-Майл Айленд (Пенсільванія), що привело до витоку реакторного палива. На подолання наслідків аварії було затрачено близько десяти років і 1 мільярда доларів.
На обкладинці: АЕС Трі-Майл Айленд
8467
Катастрофи
Володимир Лук'янюк
Першопричиною аварії став вихід з ладу насосу постачання у контурі системи охолодження другого реактора. Автоматично включилась аварійна система подачі охолодження, однак, не дивлячись на нормальну роботу всіх трьох аварійних насосів, вода в парогенератори не надходила із-за того, що під час раніше проведеного планового ремонту магістралі водопостачання виявились закритими.
Цю помилку було виправлено за 8 хвилин, але із-за сум'яття із проблем з водопостачанням залишились непоміченими проблеми із запобіжним клапаном, що привело до перегріву гермооболонки і перевищення допустимого в ній тиску.
До кінця дня 28 березня охолодження реактора вдалось відновити, однак на цей час розплавилась частина ядерного палива. Хоча корпус реактора залишився неушкодженим, відбувся незначний викид в атмосферу радіоактивних газів і забруднення станції радіоактивною водою, що витекла з реактора. Було вирішено, що в евакуації населення, що проживало поруч зі станцією, немає необхідності, однак губернатор Пенсільванії порадив залишити восьмикілометрову зону вагітним жінкам і дітям дошкільного віку.
Роботи з усунення наслідків аварії були розпочаті в серпні 1979 року і офіційно завершені в грудні 1993 р. Вони обійшлися в 975 мільйонів доларів США. Була проведена дезактивація території станції, паливо було вивантажено з реактора. Однак частина радіоактивної води вбралося в бетон захисної оболонки, і цю радіоактивність практично неможливо видалити.
До Чорнобильської аварії, що трапилася через сім років, аварія на АЕС «Три-Майл Айленд» вважалася найбільшою в історії світової ядерної енергетики і досі вважається найважчою ядерною аварією в США.
23 серпня 2014 © Володимир Лук'янюк спеціально для «Цей день в історії». Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Останнє папське благословення римським імператорам
Сьогодні
Останнє папське благословення римським імператорам
Катастрофи
Америка
Новітня історія
Холодна війна

Головні події 28 березня

#ЦейДень
Все про 28 березня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left27 березня
29 березняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward