Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
reorder
Аварія на АЕС «Трі-Майл Айленд»
28 березня 1979 року сталася найбільша аварія в історії американських АЕС — в результаті нещасливого збігу технічних і суб'єктивних людських факторів вийшов з ладу 2-й реактор станції Трі-Майл Айленд (Пенсільванія), що привело до витоку реакторного палива. На подолання наслідків аварії було затрачено близько десяти років і 1 мільярда доларів.
На обкладинці: АЕС Трі-Майл Айленд
10648
Катастрофи
Володимир Лук'янюк
Першопричиною аварії став вихід з ладу насосу постачання у контурі системи охолодження другого реактора. Автоматично включилась аварійна система подачі охолодження, однак, не дивлячись на нормальну роботу всіх трьох аварійних насосів, вода в парогенератори не надходила із-за того, що під час раніше проведеного планового ремонту магістралі водопостачання виявились закритими.
Цю помилку було виправлено за 8 хвилин, але із-за сум'яття із проблем з водопостачанням залишились непоміченими проблеми із запобіжним клапаном, що привело до перегріву гермооболонки і перевищення допустимого в ній тиску.
До кінця дня 28 березня охолодження реактора вдалось відновити, однак на цей час розплавилась частина ядерного палива. Хоча корпус реактора залишився неушкодженим, відбувся незначний викид в атмосферу радіоактивних газів і забруднення станції радіоактивною водою, що витекла з реактора. Було вирішено, що в евакуації населення, що проживало поруч зі станцією, немає необхідності, однак губернатор Пенсільванії порадив залишити восьмикілометрову зону вагітним жінкам і дітям дошкільного віку.
Роботи з усунення наслідків аварії були розпочаті в серпні 1979 року і офіційно завершені в грудні 1993 р. Вони обійшлися в 975 мільйонів доларів США. Була проведена дезактивація території станції, паливо було вивантажено з реактора. Однак частина радіоактивної води вбралося в бетон захисної оболонки, і цю радіоактивність практично неможливо видалити.
До Чорнобильської аварії, що трапилася через сім років, аварія на АЕС «Три-Майл Айленд» вважалася найбільшою в історії світової ядерної енергетики і досі вважається найважчою ядерною аварією в США.
Володимир Лук'янюк © спеціально для «Цей день в історії», 23 серпня 2014. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Катастрофи
Америка
Новітня історія
Холодна війна

Головні події 28 березня

#ЦейДень
Все про 28 березня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left27 березня
29 березняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward