Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
reorder
Шенгенський договір
26 березня 1995 року в перших семи країнах ЄС набула чинності Шенгенська угода про скасування візового контролю на кордонах: Бельгія, Нідерландами, Люксембург, Франція, Німеччина, Португалія та Іспанія відкрили внутрішні кордони.
6324
Політика
Володимир Лук'янюк
За договором «Про скасування паспортного митного контролю між країнами Європейського Союзу», підписаним в містечку Шенгені (Люксембург) 14 червня 1985 року, Бельгія, Люксембурґ, Нідерланди, Німеччина та Франція погодилися поступово скасовувати контроль на спільних кордонах і запроваджувати свободу пересування для всіх громадян країн ЄС, які підписали цю угоду, інших держав-членів та громадян третіх країн. Ті ж п’ять країн підписали 19 червня 1990 р. Шенгенську конвенцію, у якій викладено заходи та гарантії щодо запровадження свободи пересування.
Відтоді до числа країн, що підписали Конвенцію, приєдналися Італія (1990), Іспанія та Португалія (1991), Греція (1992), Австрія (1995), Швеція, Фінляндія, Данія, Ісландія та Норвегія (1996). У 2005 році за вступ до Шенгенської зони висловилась Швейцарія (приєдналась у 2008-у). У 2007-у до Шенгенського простору приєднались 9 нових держав-членів ЄС, що вступили в Союз 2004 року.
15 березня 2006 року прийнято Шенгенський кодекс про кордони, що змінював Шенгенську конвенцію.
Станом на 2009 рік угода діяла в 25 країнах: Австрії, Бельгії, Данії, Фінляндії, Франції, Німеччині, Ісландії, Італії, Греції, Люксембурзі, Нідерландах, Норвегії, Португалії, Іспанії, Швеції, Естонії, Латвії, Литві, Польщі, Словаччині, Словенії, Угорщині, Чехії, Швейцарії. Ірландія та Великобританія приєднались до угоди на обмежених умовах. З 1 січня 2014 року до Шенгенського договору приєднались Болгарія та Румунія.
Володимир Лук'янюк © спеціально для «Цей день в історії», 09 травня 2015. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також


понад

20 ТИСЯЧ СЛІВ

чужомовного походження
Політика
Європа
Новітня історія
Наш час

Головні події 26 березня

#ЦейДень
Все про 26 березня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left25 березня
27 березняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward