сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search menu
Кінець династії Тюдорів
24 березня 1603 року на 70-у році життя померла Єлизавета I, королева Англії з 1558 року, дочка Генріха VIII і Анни Болейн, 5-й і останній монарх з династії Тюдорів, відома також як королева-діва. За сорок чотири роки її правління ("єлизаветинська епоха") абсолютизм досягнув найвищого розквіту, була продовжена Реформація, Англія стала одною з ведучих держав Європи, суперницею католицької Іспанії в боротьбі за світове панування.
На обкладинці: Єлизавета I Тюдор
17360
Особистості
Володимир Лук'янюк
По смерті 42-річної Марії Тюдор в листопаді 1558 року до влади в Англії прийшла її сестра Єлизавета, котра пережила кілька замахів на своє життя, була заарештована і поміщена в тюрму Тауер. Після коронації в 1558 році вона продовжила Реформацію, почату за правління свого батька Генріха VIII і брата Едуарда VI, відновила повноваження протестанської церкви і підтримала кальвіністів у Шотландії.
У зовнішній політиці Єлизавета виступила в союзі з іншими протестантськими монархами проти папи римського, котрий не визнав легітимність її влади, та католицької Іспанії, найсильнішої держави тогочасного світу. У 1588 році Англія розгромила іспанську Непереможну Армаду і вийшла переможницею в Англо-іспанській війні, що зробило її найпотужнішою морською державою, чию славу примножили морські походи Френсіса Дрейка і Волтера Релі. За три роки перед цим в Північній Америці було заснована перша англійська колонія, названа Вірджинія на честь королеви-діви Єлизавети І, яка так ніколи і не вийшла заміж.
На момент смерті Єлизавети в 1603 році в Англії бурхливо розвивались мистецтво та науки, і країна вже була загальновизнаним світовим лідером в усіх аспектах міждержавних стосунків, що дало можливість Єлизаветі I увійти в історію в якості одного з найвеличніших англійських монархів.
Після смерті Єлизавети, англійський престол зайняв її внучатий племінник шотландський король Яків VI Стюарт, котрий правив двома державами на правах особистої унії і став першим називати себе королем Великої Британії, хоча юридично така держава виникла лише через сто років.
22 серпня 2013 © Володимир Лук'янюк спеціально для «Цей день в історії». Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Шон МакМікін «Гроші для Леніна»
Пряма Мова
Шон МакМікін «Гроші для Леніна»
Особистості
Жінки
Європа
Середньовіччя

Головні події 24 березня

#ЦейДень
Все про 24 березня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left23 березня
25 березняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward