Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
menu
Кінець династії Тюдорів
24 березня 1603 року на 70-у році життя померла Єлизавета I, королева Англії з 1558 року, дочка Генріха VIII і Анни Болейн, 5-й і останній монарх з династії Тюдорів, відома також як королева-діва. За сорок чотири роки її правління ("єлизаветинська епоха") абсолютизм досягнув найвищого розквіту, була продовжена Реформація, Англія стала одною з ведучих держав Європи, суперницею католицької Іспанії в боротьбі за світове панування.
На обкладинці: Єлизавета I Тюдор
22448
Особистості
По смерті 42-річної Марії Тюдор в листопаді 1558 року до влади в Англії прийшла її сестра Єлизавета, котра пережила кілька замахів на своє життя, була заарештована і поміщена в тюрму Тауер. Після коронації в 1558 році вона продовжила Реформацію, почату за правління свого батька Генріха VIII і брата Едуарда VI, відновила повноваження протестанської церкви і підтримала кальвіністів у Шотландії.
У зовнішній політиці Єлизавета виступила в союзі з іншими протестантськими монархами проти папи римського, котрий не визнав легітимність її влади, та католицької Іспанії, найсильнішої держави тогочасного світу. У 1588 році Англія розгромила іспанську Непереможну Армаду і вийшла переможницею в Англо-іспанській війні, що зробило її найпотужнішою морською державою, чию славу примножили морські походи Френсіса Дрейка і Волтера Релі. За три роки перед цим в Північній Америці було заснована перша англійська колонія, названа Вірджинія на честь королеви-діви Єлизавети І, яка так ніколи і не вийшла заміж.
На момент смерті Єлизавети в 1603 році в Англії бурхливо розвивались мистецтво та науки, і країна вже була загальновизнаним світовим лідером в усіх аспектах міждержавних стосунків, що дало можливість Єлизаветі I увійти в історію в якості одного з найвеличніших англійських монархів.
Після смерті Єлизавети, англійський престол зайняв її внучатий племінник шотландський король Яків VI Стюарт, котрий правив двома державами на правах особистої унії і став першим називати себе королем Великої Британії, хоча юридично така держава виникла лише через сто років.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Особистості
Жінки
Європа
Нова історія

Головні події 24 березня

#ЦейДень
Все про 24 березня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left23 березня
25 березняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward