сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search menu
Святослав (Шевчук) -
предстоятель УГКЦ
23 березня 2011 року на виборчому Синоді УГКЦ предстоятелем Української греко-католицької церкви обрано 41-річного Святослава Шевчука. Новий глава церкви певний час працював у сфері освіти та був особистим секретарем Верховного Архієпископа УГКЦ Блаженнішого Любомира.
На обкладинці: Предстоятель Української греко-католицької церкви Святослав Шевчук, квітень 2017 року © espreso.tv
5889
Особистості
Віктор Крупина
Святослав Шевчук народився 5 травня 1970 року в місті Стрий на Львівщині. По закінченні загальноосвітньої школи він навчався у Бориславському медичному училищі, а також паралельно - у підпільній греко-католицькій духовній семінарії. Пройшовши строкову службу в радянській армії, Святослав отримував богословську освіту в Буенос-Айресі (Аргентина) та Львові (1992-94 роки), потім навчався у Папському університеті св. Фоми Аквінського у Римі, де у 1999 році здобув ступінь доктора богослов'я.
«Коли я почав служіння єпископа в Аргентині, мені було всього 38 років. Я попросив Бога, щоб хтось став моїм провідником. Бог дав мені кардинала Хорхе Бергольйо. Він був для мене людиною, посланою від Бога, він взяв мене за руку і допоміг зробити мої перші кроки на території Аргентини. Від нього я дізнався, що значить бути єпископом» - Святослав Шевчук, травень 2013 року
Біографія Святослава Шевчука пов'язана зі сферою освіти та служінням Богу. З 1999 року він займав керівні посади в Львівській духовній семінарії та Львівській богословській академії (з 2002 року - Український католицький університет), а в 2007-09 роках викладав в УКУ. Пройшовши необхідні щаблі духовної кар'єри від диякона (1994) до архієрея (2009), у 2002-05 роках Святослав Шевчук очолював секретаріат і був особистим секретарем Верховного Архієпископа Української греко-католицької церкви (УКГЦ) Блаженнішого Любомира та адміністратором Патріаршої курії у Львові. З 14 січня 2009 року і до 23 березня 2011 року він працював єпископом-помічником та апостольським адміністратором єпархії Покрови Пресвятої Богородиці в Буенос-Айресі при архієпископі столиці Аргентини Хорхе Маріо Бергольйо, майбутньому 266-у Папі Римському.
9 лютого 2011 року 77-літній предстоятель УГКЦ Блаженніший Любомир подав у відставку за станом здоров'я, яку наступного дня прийняв Папа Бенедикт XVI.
«Я вважаю себе духовним сином і послідовником Блаженнішого Любомира. В неділю у своєму слові на закінчення Літургії, я сказав, що він, як добрий батько вміло мене виховував. З одного боку пригортав до свого серця, втаємничував у всі свої плани і мрії, бо я свого часу був його секретарем, а відтак будував патріаршу курію, а потім мене відіслав на другий кінець світу, аж до Аргентини, для того, щоб, як він тоді казав, навчився давати собі раду. І тому з одного боку я був залучений до тих всіх процесів будівництва структур, які ми сьогодні маємо, а з іншого, мав нагоду, як той художник, відійти на відстань, щоб побачити цілісність того, що намалював. І сьогодні, мушу сказати, що вважаю своєю честю, продовжувати все те, що Блаженніший Любомир започаткував, почав будувати, або поклав в фундаменти» - Блаженніший Святослав Шевчук на першій прес-конференції у ролі предстоятеля УГКЦ 29 березня 2011 року в Києві
Виборчий Синод єпископів УГКЦ для обрання нового предстоятеля, на який зібралися 40 архієреїв УГКЦ з усього світу, відбувся у селищі Брюховичі на Львівщині 21-24 березня 2011 року. "Наступників немає. На все воля Господа", - відповідав Любомир Гузар, коли його просили вказати ім'я свого фаворита. Не перебував серед них, за оцінками експертів, і Святослав Шевчук. Два перші дні голосувань переможця, який набрав би 2/3 голосів, не виявили. 23 березня голосування було результативним - новим предстоятелем Української греко-католицької церкви було обрано 41-річного Святослава Шевчука, який того ж дня за канонами церкви надіслав власноруч написаного листа до Бенедикта XVI для затвердження виборів, що і було зроблено 25 березня.
Введення Блаженнішого Святослава на престол Глави УГКЦ відбулося 27 березня під час Архієрейської літургії у Патріаршому соборі Воскресіння Христового у Києві, відколи він вступив на посаду Верховного архієпископа Києво-Галицького, митрополита Київського - предстоятеля Української греко-католицької церкви.
Після обрання 13 березня 2013 року новим Папою Римським Хорхе Маріо Бергольйо, який взяв собі ім'я Франциска І, особисте знайомство з ним та обізнаність останнього з українськими справами дало підстави предстоятелю УГКЦ та віруючим сподіватися на отримання для УГКЦ статусу патріархії, чого українські греко-католики прагнуть давно.
22 березня 2018 © Віктор Крупина спеціально для «Цей день в історії». Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Шон МакМікін «Гроші для Леніна»
Пряма Мова
Шон МакМікін «Гроші для Леніна»
Особистості
Релігія
Новітня історія
Наш час

Головні події 23 березня

#ЦейДень
Все про 23 березня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left22 березня
24 березняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward