Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
reorder
Бойкот Московської олімпіади
21 березня 1980 року президент США Джиммі Картер заявив, що на знак протесту проти радянської інтервенції в Афганістані, американська олімпійська команда не буде брати участь в літніх Олімпійських іграх 1980-го року у Москві. США підтримали більше 50 держав світу.
21989
Політика
12 грудня 1979 року Політбюро ЦК Компартії СРСР прийняв рішення про введення військ в Афганістан для повалення існуючого режиму і встановлення більш лояльного до СРСР. Офіційна мета введення була запобігти загрозі іноземного військового втручання. Як формальну підставу Політбюро ЦК КПРС використовувало неодноразові прохання керівництва Афганістану. 25 грудня перші військові з'єднання перетнули афганський кордон, а 27 грудня був захоплений президентський палац, зайняті найважливіші державні установи аеропорт, блоковані афганська авіацію і батареї протиповітряної оборони. 28 грудня Афганістан очолив новий лідер.
У заяві, зробленій після вторгнення, президент Картер засудив Радянський Союз, звинувативши його, зокрема у бажанні підпорядкувати незалежну ісламську державу і контролювати поставки близькосхідної нафти.
З метою посилити тиск на СРСР 21 березня 1980 року Картер закликав до бойкоту Олімпійських ігор, які мали проходити влітку в Москві. США підтримали 65 країн світу, включаючи Китай, Німеччину, Канаду і Японію. Деякі спортсмени з Великобританії, Франції та Греції приїхали на Ігри в індивідуальному порядку з дозволу своїх олімпійських комітетів. На церемонії відкриття і закриття Олімпіади 14 команд йшли не під національними прапорами, а під прапором Міжнародного Олімпійського комітету (МОК). При цьому на табличках, які несли перед прапорами у деяких з цих країн були написані не назви самих держав, а назви Національних олімпійських комітетів. При врученні медалей атлетам з цих країн звучали не національні гімни, а гімн МОК. Під національними прапорами з країн Західної Європи виступали лише команди Австрії, Греції, Мальти, Фінляндії та Швеції.
Щоб надати можливість спортсменам, які не взяли участь в XXII Літніх Олімпійських іграх, 16 липня, за 3 дні до відкриття московської Олімпіади, у Філадельфії стартували так звані «Олімпійські ігри бойкоту», в яких взяли участь атлети з 29 країн, що бойкотували ігри в Москві, у тому числі з США, Китаю, Канади, Єгипту, Таїланду, ФРН, Кенії, Судану.
У відповідь, в 1984 році СРСР та інші соціалістичні країни бойкотували Олімпійські ігри в Лос-Анжелесі і провели у Москві «Ігри доброї волі» як альтернативні змагання.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Онлайн-тест ЗНО з історії України
Онлайн-тест ЗНО з історії України
Політика
Спорт
Європа
Америка
Новітня історія
Холодна війна

Головні події 21 березня

#ЦейДень
Все про 21 березня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left20 березня
22 березняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward