Перша виставка ван Гога
17 березня 1901 року в Парижі розпочалась виставка 71-єї роботи голландського живописця Вінсента ван Гога. Екпресивні картини, побудовані на контрастах кольору, уривчастого ритму стали сенсацією у мистецькому світі — 11 років перед тим, мало кому відомий як художник, ван Гог покінчив життя самогубством. На обкладинці: Вінсент ван Гог. Автопортрет, 1887 рік
17161
Читати 2 хв.
Читати пізніше
До обраного
reply

Вінсент ван Гог народився в 1853 році у Зюндерті (Нідерланди) у сім'ї пастора. Не отримавши у молодості професійної освіти, він змінив безліч занять; у 1880 році захопився живописом і у 1885 році в Антверпені став відвідувати класи в Академії художеств і приватну школу малювання. Найвідоміши роботами цього періоду є "Їдці картоплі", "Ткач", "Натюрморт з люлькою і капелюхом".

У 1886 році ван Гог переїхав до свого брата у Париж, де під впливом імпресіоністів, захопившись колоритом і соковитістю фарб, кардинально змінив свою манеру малювання ("Поле пшениці з жайворонком", "Татусь Тангі"). Це були перші вдалі роботи ван Гога в постмодерністському стилі.

У 1888 році все частіше стали проявлятись ознаки душевної хвороби ван Гога; він переїхав на південь Франції і наступні 12 місяців стали найпліднішим періодом творчості художника. Шукаючи "життя у кольорі" ван Гог пише картини "Квітуча слива", "Міст Ланглуа", "Долина Ла Кро", "Нічне кафе". Психічна хвороба ван Гога привела його в лікарню для душевнохворих, після виходу з якої в травні 1890 року він поселяється в Овер-сюр-Уаз поблизу Парижа. Тут він натхненно працює наступні кілька місяців, однак в один з періодів душевної кризи, відчуваючи, що його хвороба стає тягарем для оточуючих, ван Гог смертельно поранив себе. Він помер через два дні, 29 липня 1890 року, і був похований в Овері.

За життя ван Гог продав лише одну свою роботу, а в 1987 році на аукціоні Крісті його "Соняшники" були куплені майже за 40 мільйонів доларів

За життя ван Гог виставляв лише декілька робіт в Парижі і Брюсселі, однак не здобув належного визнання. Слава до нього прийшла лише після паризької виставки 1901 року, коли він був визнаний як визначний майстер-постімпресіоніст. У наступні десятиліття вона незмінно росла і сьогодні його картини є визанними в усьому світі шедеврами.


ВЕЛИКЕ РОЗСЕЛЕННЯ СЛОВ'ЯН
Друк
«Цей день в історії» © 2001-24. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 4.0 Міжнародна (CC BY 4.0)» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Коментарі

Головні події 17 березня

Гетьман «обох сторін Дніпра» Іван Самойлович

1674
#ЦейДень

Все про 17 березня

Події, факти, персоналії

Об'єднання Італії

1861