Вихід одного з кращих синглів The Beatles
16 березня 1964 року в Лондоні випущено новий сингл групи The Beatles під назвою «Can't Buy Me Love»; він побив численні рекорди того часу, зокрема, ще до його виходу було продано 2,1 мільйона примірників диску. На обкладинці: The Beatles
18062
Читати 2 хв.
Читати пізніше
До обраного
reply

Крім того, Beatles перевершили досягнення Елвіса Преслі за кількістю хітів, що одночасно перебували в рейтингу Hot 100 журналу "Billboard", — до середини квітня 14 пісень Beatles перебували в чарті (рекорд Елвіса 1956 року — 9 пісень), а вже 4 квітня Beatles стали першими, чиї пісні займали перші п'ять сходинок рейтингу Billboard Hot 100; очолювала хіт-парад титульна пісня "Can't Buy Me Love", яка стала єдиною в історії піснею, що стала №1, дебютувавши за межами першої двадцятки.

За версією журналу Rolling Stone «Can't Buy Me Love» пісня зайняла 289-е місце у списку п'ятисот кращих пісень всіх часів.

До групи, заснованої у Ліверпулі в 1958 році під назвою "Johnny and the Moondogs", входили музиканти Джон Леннон, Пол Маккартні і Джордж Гаррісон. Слава до неї прийшла через чотири роки, коли, змінивши декілька назв і склад учасників, до групи прийшов Рінго Старр і було записано сснгл "Love Me Do", перший хіт Beatles, що увійшов до двадцятки кращих у Великій Британії. А вже через півтора року весь світ по обидва боки Атлантики охопив соціальний феномен, дещо пізніше названий "бітломанією".

У 1965 році в Букінгемському палаці учасникам групи були присвоєні почесні рицарські звання, а їх неймовірна популярність у світі досягла такого рівня, що дала підстави Джону Леннону заявити: "Сьогодні ми популярніші за Іісуса Христа".

Після розпаду групи в 1970 році всі її учасники продовжили виконавські та музичні кар'єри. У 1995 році була видана ретроспективна антологія пісень Beatles, до якої увійшла раніше невидана пісня "Free as a Bird", написана Ленноном і записана Джоном, Джорджем і Рінго в 1994-95 роках. Альбом "Антологія" став одним із найбільших бестселерів у історії музики.

Умберто Еко «Ур-фашизм»
Пряма Мова
Умберто Еко «Ур-фашизм»
Друк 4
«Цей день в історії» © 2001-24. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 4.0 Міжнародна (CC BY 4.0)» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Коментарі

Головні події 16 березня

Калігула — третій принцепс Риму

37
#ЦейДень

Все про 16 березня

Події, факти, персоналії

Перша у світі ракета на рідкому паливі

1926

Масове вбивство в Сонгмі

1968