Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
menu
Незалежність Маньчжурії
9 березня 1932 року на півночі Китаю створено маріонеткову державу Маньчжоу-Го на чолі з прояпонським правителем Генрі Пу І. Через два роки під іменем К'янг Те він став імператором Маньчжурії і, незважаючи на активну партизанську війну проти його режиму, правив країною до 1945 року, коли був захоплений у полон радянськими військами.
На обкладинці: Герб Маньчжурії
8518
Політика
В ході революції Хсян-Т'юнг, останній китайський імператор (з 1908 року), офіційно зрікся престолу — в Китаї закінчилось 267-річне правління Маньчжурської династії і двотисячолітнє імператорське правління. Влада в країні перейшла до Тимчасового уряду на чолі з президентом Сунь Ятсенем, а шестилітньому імператору, котрий взяв ім'я Генрі Пу І, було дозволено залишатись в імператорському палаці в Пекіні і призначено солідну державну пенсію.
У 1924 році Генрі Пу I був змушений емігрувати з країни, в 1932 році, після окупації Маньчжурії японцями, очолив уряд маріонеткової держави Маньчжоу-Го, а з 1934 року, після проголошення Великої Маньчжурської імперієї, роки правив як імператор під іменем К'янг Те. Влітку 1939 року територіальні суперечки Маньчжурії і Монгольської Народної Республікою привели до зіткнень біля Халхін-гола між радянсько-монгольськими і японо-маньчжурськими військами.
8 серпня 1945 року на виконання рішень Ялтинської конференції СРСР оголосив Японії війну і атакував Маньчжоу-Го з території Зовнішньої Монголії та Зовнішньої Маньчжурії. Після арешту радянським властями Генрі Пу утримувався в таборі для військовополонених під Хабаровськом, давав свідчення на Міжнародному військовому трибуналі для Далекого Сходу в Токіо. В 1950 році він був переданий Китайській Народній республіці і засуджений на довічне ув'язнення, але в 1959 році амністований Мао Дзедуном і решту свого життя пропрацював в Пекіні як звичайний службовець.
В 1945-48 роках територія Маньчжурії була Радянським Союзом передана китайським комуністам і стала головною базою Народно-Визвольної Армії Китаю, яка вела війну з Чан Кайши за владу в Китаї.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Політика
Азія
Новітня історія
Інтербелум

Головні події 9 березня

#ЦейДень
Все про 9 березня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left8 березня
10 березняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward