сьогодні
Заголовки
arrow_drop_down
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
arrow_drop_down
Моя історія
Підтримати
search menu
Початок переділу Європи
Порушивши Версальський договір і Локарнські угоди, 7 березня 1936 року німецькі збройні сили зайняли демілітаризовану Рейнську область. Цим було покладено початок територіальному переділу Європи і фактично перекреслено рішення Версальського договору, підписаного за результатами Першої світової війни.
9856
Політика
Володимир Лук'янюк
Версальський мирний договір був підписаний у липні 1919 року, через вісім місяців після фактичного закінчення Першої світової війни. Згідно з його положеннями на Німеччину накладались зобовязання виплатити державам-переможницям великі репарації, її армія зазнавала істотного скорочення, країна втрачала всі свої колонії і велику частину спірних з сусідніми державами територій, а німецьке лівобережжя Рейна і 50-кілометрова смуга правобережжя підлягали демілітаризації.
У 1925 році скликана в швейцарському місті Локарно мирна конференція затвердила кордони європейських держав, визначені у Версальському договорі, і погодила прийняття Німеччини до Ліги націй. У 1930 році з демілітаризованої Рейнської області було виведено останні військові частини країн-переможниць.
У 1933 році канцлером Німеччини став Адольф Гітлер, а наступного - його Націонал-соціалістська партія здобула всю повноту влади в країні. У 1935 році Гітлер у односторонньому порядку денонсував Локарнські угоди, і у березні 1936 року німецькі війська зайняли Рейнську область. Спочатку це планувалось зробити в 1937 році, проте підписання Франко-радянського пакту про взаємодопомогу дозволили Гітлеру прискорити події - він подав свої дії як захисну ініціативу проти «оточення» ворожими державами.
На світанку 7 березня 1936 року 19 піхотних батальйонів німецької армії і кілька військових літаків були перекинуті в Рейнську область. Вони досягли Рейну в 11 годині ранку, і три батальйони переправились на західний берег. Незважаючи на це, французи, які були здатні за кілька днів мобілізувати до ста дивізій, не перетнули кордон Рейнської області. Лише в 1970-х роках стало відомо, що Франція залишилась бездіяльною перед загрозою війни із-за глибокої економічної кризи і елементарної відсутності коштів на проведення військових дій.
Франція обмежилась декларацією, в якій в найсильніших виразах засудила введення німецьких військ в Рейнську область і натякнула на готовність до війни, хоча всі зусилля були направлені на те, щоб домогтися від Великої Британії зобов'язання зіграти роль «умиротворителя». Проте уряд Британії видав лише загальну заяву, в якій безпека Британії пов'язувалася з безпекою Франції.
В 1938 році Німеччина почала повернення втрачених після Першої Світової війни територій - приєднала Австрію, частину Чехословаччини, яку в решті решт розчленила і окупувала Чехію, а у вересні 1939 року напала на Польщу, що стало початком Другої світової війни.
25 квітня 2014 © Володимир Лук'янюк спеціально для «Цей день в історії». Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Правила життя Дональда Трампа
Правила життя
Правила життя Дональда Трампа
Політика
Європа
Новітня історія
Інтербелум

Головні події 7 березня

#ЦейДень
Все про 7 березня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left6 березня
8 березняkeyboard_arrow_right
© 2001-18
info_outline
format_color_fill

arrow_upward