Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Рубрики
Регіони
всі статтінові статтіпопулярні статтівипадкова стаття
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
Цей день в історії
menu
toggle_off
Народився Мікеланджело Буонарроті
6 березня 1475 року в селищі Капрезе біля Флоренції народився видатний італійський скульптор, живописець, архітектор і поет Мікеланджело Буонарроті. В його творчості відобразились героїчні ідеали епохи, трагічне відчуття кризи гуманістичного світосприйняття, характерне для культури Пізнього Відродження.На обкладинці: Портрет Мікеланджело роботи Якопіно дел Конте
12845
Читати 3 хв.
Читати пізніше
До обраного
reply

Мікеланжело виріс у сім'ї державного службовця і юні роки провів у Флоренції, тогочасному культурному центрі Італії. Вже у 13 років він проявив здібності до живопису, і Лоренцо Медічі, правитель Флорентійської республіки, покровитель мистецтв, взяв його під свою опіку. У 1490-92 роках Мікеланжело проживав у палаці Медічі і навчався у майстерні живописця Доменіко Гірландайо та у скульптора Бертольдо ді Джованні. Однак найбільше значення для творчого розвитку Мікеланжело мали праці Джотто, Донателлі, Мазаччо, а також приватна мистецька колекція Медічі, яка включала античні римські скульптури.

Після вигнання сім'ї Медічі з Флоренції в 1494 році, Мікеланжело переїхав до Риму, де створив статую "Вакх" (1496-97 рр.), скульптурну групу "Оплакування Христа" (1498-51 рр.). У 1501 році він повернувся у Флоренцію, де до 1504 року працював над статуєю "Давид". У 1505 році він отримав замовлення від папи Юлія II на створення гробниці, над якою працював майже сорок років (церква Сан-П'єтро і Віколі в Римі); для надгробку Мікеланжело створив ряд скульптур — "Мойсей", "Повсталий раб", "Умираючий раб".

Найграндіознішим живописним твором Мікеланджело став розпис Сикстинської капели Ватикана (1508-12 рр.) — гімн фізичній і духовній красі людини. У 1520-і роки в Мікеланджело дещо змінилось світовідчуття — воно стало більш трагічним; головний твір цих років — зведення і прикрашення скульптурами Нової сакристії церкви Сан-Лоренцо у Флоренції, усипальниці роду Медічі.

У 1534 році Мікеланджело переїхав у Рим, де провів останні 30 років свого життя. Тут він створив фреску "Страшний суд" (1536-41 рр.) на алтарній стіні Сикстинської капели, фрески капели Паоліна у Ватикані. З 1546 і до кінця свого життя Мікеланджело керував будівництвом собору св. Петра і ансамблем Капітолія в Римі.

Помер Мікеланджело 18 лютого 1564 року у Римі на 89-у році життя. Крім знаменитих на весь світ художніх робіт, він залишив після себе численні ескізи, малюнки, незавершені архітектурні проекти, більше трьохсот віршів. Ще за життя Мікеланджело вважався найкращим у Європі художником, а сьогодні належить до найвидатніших митців всіх часів, поряд з Вільямом Шекспіром в літературі і Людвігом ван Бетховеном у музиці.

Друк
«Цей день в історії» © 2001-20. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 4.0 Міжнародна (CC BY 4.0)» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Падіння Держави Селевкідів
Війни
Падіння Держави Селевкідів

Головні події 6 березня

#ЦейДень
Все про 6 березня
Події, факти, персоналії