Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Рубрики
Регіони
всі статтінові статтіпопулярні статтівипадкова стаття
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
Цей день в історії
menu
toggle_off
Інавгурація
Франкліна Рузвельта
4 березня 1933 року в найкульмінаційніший період Великої депресії у Вашингтоні відбулась інаугурація 32-го президента США. Демократ Франклін Рузвельт у своїй вітальній промові проголосив "Новий курс" у внутрішній і зовнішній політиці країни, направлений на ліквідацію економічної кризи і відмову від традиційної політики ізоляціонізму. Першими кроками нового президента було оголошення тижневих канікул для банків і скликання конгресу, який за сто днів ухвалив цілий пакет законів.На обкладинці: Франклін Рузвельт
16524
Читати 2 хв.
Читати пізніше
До обраного
reply

"Новий курс" Рузвельта став початком перетворення США в соціально орієнтовану державу, включаючи підтримку безробітних, створення робочих місць, реорганізацію підприємництва, скороченя робочого дня, підвищеннія мінімальної зарплати, добровільну трудову повинність, обмеження конкуренції. Введення цих законів мало стабілізувати економіку країни.

Федеральний уряд, до тих пір не наділений правом надавати допомогу по безробіттю, отримав можливість виділяти значні кошти для підтримки безробітних. Починаючи з листопада 1933 року було створено більше 4 мільйонів робочих місць, організовані трудові табори, де безробітна молодь отримала можливість брати участь у заходах з охорони навколишнього середовища.

Банкам уряд надав кредит, що сприяло поверненню до них довіри населення і поповненню їх рахунків. У сільському господарстві завдяки виплатам фермерам спеціальних компенсацій було обмежено надлишкове перевиробництво і скорочено оброблювані площі. Всі ці заходи сприяли підвищенню курса долара, а національний закон про активізацію будівництва посприяв росту промислового виробництва і рівня зайнятості. Одночасно держава вводила жорсткий контроль за верхнім рівнем зарплати, реорганізувала всю систему виробництва, залучивши до його контролю профспілки і державні органи.

Великі загальнонаціональні проекти з електрифікації країни також сприяли економічному прогресу і до 1938 року наслідки Великої депресії були подолані. У 1936 році Франкліна Рузвельта було вдруге обрано президентом США, а всього він чотири рази обирався на найвищий пост у країні.

Друк 4
«Цей день в історії» © 2001-21. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 4.0 Міжнародна (CC BY 4.0)» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Коментарі