Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
menu
Інавгурація Франкліна Рузвельта
4 березня 1933 року в найкульмінаційніший період Великої депресії у Вашингтоні відбулась інаугурація 32-го президента США. Демократ Франклін Рузвельт у своїй вітальній промові проголосив "Новий курс" у внутрішній і зовнішній політиці країни, направлений на ліквідацію економічної кризи і відмову від традиційної політики ізоляціонізму. Першими кроками нового президента було оголошення тижневих канікул для банків і скликання конгресу, який за сто днів ухвалив цілий пакет законів.
На обкладинці: Франклін Рузвельт
14033
Особистості
"Новий курс" Рузвельта став початком перетворення США в соціально орієнтовану державу, включаючи підтримку безробітних, створення робочих місць, реорганізацію підприємництва, скороченя робочого дня, підвищеннія мінімальної зарплати, добровільну трудову повинність, обмеження конкуренції. Введення цих законів мало стабілізувати економіку країни.
Федеральний уряд, до тих пір не наділений правом надавати допомогу по безробіттю, отримав можливість виділяти значні кошти для підтримки безробітних. Починаючи з листопада 1933 року було створено більше 4 мільйонів робочих місць, організовані трудові табори, де безробітна молодь отримала можливість брати участь у заходах з охорони навколишнього середовища.
Банкам уряд надав кредит, що сприяло поверненню до них довіри населення і поповненню їх рахунків. У сільському господарстві завдяки виплатам фермерам спеціальних компенсацій було обмежено надлишкове перевиробництво і скорочено оброблювані площі. Всі ці заходи сприяли підвищенню курса долара, а національний закон про активізацію будівництва посприяв росту промислового виробництва і рівня зайнятості. Одночасно держава вводила жорсткий контроль за верхнім рівнем зарплати, реорганізувала всю систему виробництва, залучивши до його контролю профспілки і державні органи.
Великі загальнонаціональні проекти з електрифікації країни також сприяли економічному прогресу і до 1938 року наслідки Великої депресії були подолані. У 1936 році Франкліна Рузвельта було вдруге обрано президентом США, а всього він чотири рази обирався на найвищий пост у країні.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Особистості
Політика
Америка
Новітня історія
Інтербелум

Головні події 4 березня

#ЦейДень
Все про 4 березня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left3 березня
5 березняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward