сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search menu
Радянсько-китайський збройний конфлікт
2 березня 1969 року відбувся перший в історії збройний конфлікт між двома соціалістичними країнами - на острові Даманський, що на річці Уссурі, китайськими прикордонниками було розстріляно вісім радянських прикордонників. Це привело до розгортання повномаштабних бойових дій, які тривали до 15 березня і привели до загибелі з обох боків 58-и чоловік і пораненню ще 98-и.
На обкладинці: Острів Даманський
15903
Війни
Витоки радянсько-китайського конфлікту на острові Даманський лежали в недосконалості Пекінського договору 1860 року, за яким кордон між Китаєм і Росією, що пролягав по річках Амур і Уссурі, визначався по берегах рік, а водний простір і острови розмежовані не були. З початку 1960-х років стосунки між двома комуністичними наддержавами стали напруженими - Китай звинувачував радянське керівництво у відході від справжнього марксизму і з середини 1960-х відкрито оголосив СРСР одним з ворогів (поряд із США) Китайської революції.
За версією СРСР 2 березня 1969 року китайці порушили кордон і напали на радянський прикордонний загін. За версією Китаю саме радянські військові перейшли кордон і китайці були змушені захищатись. У наступних бойових діях з обох боків були задіяні не тільки прикордонні, але й регулярні війська, артилерія і танки. Незважаючи на великі людські втрати, жодній із сторін не вдалось закріпитись на острові Даманський.
У вересні 1969 року на радянсько-китайських переговорах було вирішено зберегти існуючий кордон, а в травні 1991 року кордон між СРСР і Китаєм був проведений по фарватеру ріки Уссурі і Даманський відійшов до Китаю. Після визнання острова частиною КНР протока була засипана і він став частиною китайського берега.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Правила життя Умберто Еко
Правила життя
Правила життя Умберто Еко
Війни
Азія
Новітня історія
Холодна війна

Головні події 2 березня

#ЦейДень
Все про 2 березня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left1 березня
3 березняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward