сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search menu
Реванш Наполеона
1 березня 1815 року після втечі з Ельби поблизу Канн висадився Наполеон Бонапарт у супроводі близько 1000 своїх прихильників - почався другий етап захоплення ним влади у Франції, котрий отримав назву "Правління 100 днів".
12690
Політика
Наполеон Бонапарт, виходець з незаможньої корсіканської дворянської родини, почав службу в армії в 1785 році в чині молодшого лейтенанта артилерії і здійснив стрімку кар'єру в роки Великої французької революції. У листопаді 1799 року він здійснив державний переворот і став першим консулом, зосередивши в руках всю повноту влади в країні. У 1804 році 35-літній Бонапарт був проголошений імператором. Він здійснив ряд реформ, завдяки переможним війнам значно розширив територію Франції і поставив у залежність від імперії більшість держав Західної і Центральної Європи.
Проте, поразка у франко-російській війні 1812 року привела до краху імперії Наполеона і в 1814 році, після входження військ антифранцузької коаліції в Париж, Наполеон зрікся престолу і був висланий на острів Ельба.
Під час свого вигнання на Ельбу Наполеон I уважно стежив за подіями у Франції і за ходом Віденського конгресу, який підводив підсумки переможних воєн антифранцузької коаліції. Знаючи невдоволення французів правлінням Людовика XVIII і про неузгодженність позицій держав-переможниць, Наполеон здійснив спробу знову захопити владу.
26 лютого Наполеон разом із групою соратників відплив до Франції і 1 березня 1815 висадився на півдні країни. Король Людовик XVIII направив проти Наполеона військо, яке, однак, перейшло на бік екс-імператора. 13 березня Наполеон видав декрет про відновлення Імперії і 20 березня переможно увійшов у Париж. Король з двором заздалегідь перебрався зі столиці в Гент. Союзники, налякані звісткою про повернення Наполеона до влади, створили сьому антинаполеонівську коаліцію. 18 червня біля Ватерлоо армія Наполеона була розбита, і 22 червня він повторно зрікся престолу.
Останні роки свого життя Наполеон провів у полоні в англійців на острові Святої Єлени, де й помер в 1821 році.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Історія населення Землі
Інфографіка
Історія населення Землі
Політика
Європа
Нова історія

Головні події 1 березня

#ЦейДень
Все про 1 березня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left29 лютого
2 березняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward