Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
menu
Війна НАТО проти Югославії
28 лютого 1994 року о 7-ій годині ранку літаки НАТО збили над північно-західною територією Боснії чотири сербських військових літака, які порушили заборону на польоти у повітряній зоні безпеки, введену Радою Безпеки ООН 9 жовтня 1992 року. Це була перша військова акція збройних сил НАТО за її 45-річну історію.
На обкладинці: Белград після авіанальотів
12730
Війни
Десять європейських країн — Великобританія, Франція, Бельгія, Нідерланди, Люксембург, Італія, Португалія, Норвегія, Данія, Ісландія, — Канада і США заснували Організацію Північно-Атлантичного договору в 1949 році з метою протидії потенціальній агресії з боку Радянського Союзу. У 1952 році до НАТО приєднались Греція і Туреччина, в 1955 — ФРН, в 1982 — Іспанія; в 1966 році з воєнної організації НАТО вийшла Франція, в 1974 — Греція (в 1980 повернулась). Із закінченням епохи Холодної війни члени НАТО прийняли рішення використовувати свої збройні сили для підтримання миру в країнах, що не входять до альянсу, і в 1994 році погодились забезпечити виконання резолюції ООН № 816 про повітряну безпеку над Боснією, прийняту для зупинення громадянської війни в колишніх югославських республіках.
28 лютого 1994 шість сербських військових літаки були виявлені в зоні, забороненій для польотів. Пілоти американських винищувачів "Ф-16" наказали сербським пілотам йти на посадку; два літаки повернулись на свої аеродроми, а чотори відмовились виконати наказ і були атаковані. Один сербський пілот встиг катапультуватись, троє інші загинули при вибуху літаків.
25 грудня 1995 року в Боснії був розміщений 60-тисячний контингент сил НАТО, покликаний забезпечити виконання Дейтонських мирних угод, підписаних у Парижі лідерами колишніх югославських республік — війська НАТО змінили миритворчі сили ООН, які з 1992 року не змогли забезпечити мирне вирішення міжетнічних конфліктів в колишній Югославії.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також


понад

20 ТИСЯЧ СЛІВ

чужомовного походження
Війни
Політика
Європа
Новітня історія
Наш час

Головні події 28 лютого

#ЦейДень
Все про 28 лютого
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left27 лютого
29 лютогоkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward