сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search menu
Війна у Перській затоці
24 лютого 1991 року, після шести тижнів інтенсивних бомбардувань іракської території, міжнародні війська держав антиіракської коаліції розпочали наземні бойові дії на території самого Іраку та захопленого ним Кувейту і за чотири дні здобули перемогу.
11106
Війни
Іракські війська увійшли на територію Кувейту, багату нафтою сусідню державу, 2 серпня 1990 року о 2-00 за місцевим часом і, практично не зустрівши опору, протягом кількох годин зайняли столицю країни. Захопивши Кувейт, Ірак отримав контроль над 20% світових запасів нафти і доступ до великого за площею узбережжя Перської затоки.
Того ж дня Рада Безпеки ООН одноголосно засудила інтервенцію і поставила перед Іраком вимогу негайно вивести війська з Кувейту. 6 серпня Рада Безпеки ввела світове ембарго на торгівлю з Іраком. Тим часом кількість іракських військ в Кувейті зросла до 300 тисяч чоловік.
29 листопада Рада Безпеки ООН прийняла резолюцію, що дозволяла застосовувати проти Іраку військову силу, якщо до 15 січня 1991 року з Кувейту не будуть виведені іракські війська. Диктатор Іраку Саддам Хуссейн відмовився підкоритись рішенню ООН, і 16 січня о 4-30 почалась операція "Буря в пустелі" за участю 700 тисяч військ антиіракської коаліції - з військових баз в Саудівській Аравії і американських та британських авіаносців в повітря піднялись винищувачі і атакували військові цілі в околицях Багдаду. Керівництво операцією, в котрій брали участь 32 держави, включаючи США, Британію, Францію, Єгипет, Саудівську Аравію, здійснювали США. Ізраїль в бойових діях участі не брав.
За наступні шість тижнів наносились повітряні удари по військових об'єктах і цивільній інфраструктурі Іраку, а 24 лютого почалась наземна операція - за чотири дні іракські війська були вибиті з Кувейту, а 10 тисяч чоловік попали в полон.
28 лютого президент США Джордж Буш оголосив тимчасове припинення вогню, а 3 квітня Рада Безпеки прийняла резолюцію 687, в котрій були сформульовані умови формального закінчення конфлікту - припинення вогню, оголошене Бушем, стає офіційним, а Іраку заборонено продаж нафти до того часу, поки в країні не буде ліквідовано зброю масового знищення. 6 квітня Ірак погодився з резолюцією і вона набула чинності 11 квітня.
У війні в Перській затоці загинуло 248 солдатів союзників і 457 було поранено. Офіційних даних про втрати Іраку немає, але вони оцінюються в 25 тисяч загиблих і 75 тисяч поранених серед військовослужбовців; близько 100 тисяч цивільних іракців загинуло від ран, нестачі харчування, води і медикаментів. В наступні роки в результаті дій, так чи інакше пов'язаних з санкціями ООН проти Іраку, померло близько одного мільйона мирних громадян Іраку.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Правила життя Білла Гейтса
Правила життя
Правила життя Білла Гейтса
Війни
Азія
Новітня історія
Наш час

Головні події 24 лютого

#ЦейДень
Все про 24 лютого
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left23 лютого
25 лютогоkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward