Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
menu
Патент на дизельний двигун
23 лютого 1893 року 35-річний німецький інженер Рудольф Дізель отримав патент на створений ним двигун, котрий працював на особливому паливі, що загоралось не від зовнішньої іскри, як це має місце в бензинових двигунах, а самозагоралось при досягненні паливно-повітряною сумішшю певного тиску.
На обкладинці: Рудольф Дізель
12174
Наука, освіта і техніка
Рудольф Дізель народився в 1858 році в Парижі в сім'ї німецьких емігрантів. З відзнакою закінчивши мюнхенську Вищу технічну школу, він став інженером з холодильного устаткування. Працюючи в компанії Карла Лінде, яка займалась створення установок для зрідження повітря, Дізель прийшов до ідеї про можливість безіскрового запалення газової суміші в циліндрі двигуна. В 1890 році він перейшов від дослідів з газами до дослідів з горючими сумішами і в 1892 році подав заяку на винахід створеного ним двигуна нового типу, яка була підтверджена патентом 23 лютого 1893 року.
У 1897 році Дізель продемонстрував роботу діючого двигуна власної конструкції потужністю 25 кінських сил. Його винахід зацікавив багато машинобудівельних компаній і до Дізеля прийшов комерційний успіх — дизельні двигуни виявились більш економічними і ефективними порівняно з бензиновими і газовими аналогами.
Однак, невдовзі проявились суттєві конструкторські прорахунки в розробках Дізеля і його фірма виявилась на грані бакрутства. 29 вересня 1913 року Рудольф Дізель загинув під час аварії пароплава у протоці Ла-Манш, хоча існують версії, що він скінчив життя самогубством через фінансові невдачі.
Виправлені іншими конструкторами помилки зробили дизельні двигуни надзвичайно популярними і Європі й використовуються досі на легкових, вантажних і спеціальних автомобілях. У США перший легковик з дизельним двигуном був випущений компанією "Дженерал моторз" лише в 1977 році в період нафтової кризи, викликаної арабо-ізраїльською війною.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Карл V — король Німеччини
Сьогодні
Карл V — король Німеччини
Наука, освіта і техніка
Європа
Нова історія

Головні події 23 лютого

#ЦейДень
Все про 23 лютого
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left22 лютого
24 лютогоkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward