Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
reorder
Помер Амеріго Веспуччі
22 лютого 1512 року у Севільї на 58-у році життя помер флорентійський мореплавець Амеріго Веспуччі, учасник декількох експедицій до берегів Південної Америки, названої ним Новим Світом. З легкої руки німецького картографа Мартіна Вальдземюллера іменем Веспуччі сьогодні іменується цілий континент — Америка.
На обкладинці: Амеріго Веспуччі
10687
Особистості
Веспуччі був родом із знатної, але збіднілої сім'ї, отримав домашню освіту гуманітарного спрямування і в 1491 році прибув до іспанського міста Севілья, де став займатись банківсько-фінансовими справами родини Медічі і, зокрема, підготовкою другої і третьої експедицій Христофора Колумба.
Однозначних даних про кількість плавань, здійснених самим Веспуччі, немає, однах достовірно відомо, що з травня 1499 року по червень 1500 року він в ролі навігатора брав участь у експедиції Алонсо де Охеда, яка на чотирьох кораблях відправилась з Іспанії на Південний Захід. Однак, біля узбережжя сучасної Гаяни експедиція розділилась, і корабель Веспуччі прослідував на південь. Проминувши устя Амазонки, він досягнув сучасного мису св. Августина (6 град. півд. широти), звідки повернув назад і через Трінідад та Гаїті прибув до Іспанії.
Щиро вірячи, що відкрив великий півострів, оминувши який можна потрапити в Індійський океан, Веспучі звернувся до іспанського уряду за підтримкою в організації нової експедиції в Індію. Отримавши відмову, перейшов на службу до португальського короля. З його допомогою 13 травня 1501 року Веспуччі відправився у свою другу експедицію, під час якої досягнув північного узбережжя Бразилії і, за його твердженням, не підкріпленим іншими свідченнями, устя ріки Ла-Плата і Патагонії (сучасна Аргентина).
Славу в Європі Веспуччі принесли не стільки його експедиції, скільки описи відкритих ними земель Нового Світу, викладені у книзі "Записки про подорожі" і опубліковані в 1504 році в Лотарінгії. У 1507 році німці Мартін Вальдземюллер і Матіас Рінгман тиражем тисячу примірників надрукували карту світу, на якій Новий Світ був названий іменем Веспуччі — Америка.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Особистості
Європа
Нова історія

Головні події 22 лютого

#ЦейДень
Все про 22 лютого
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left21 лютого
23 лютогоkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward