Помер
Амеріго Веспуччі
22 лютого 1512 року у Севільї на 58-у році життя помер флорентійський мореплавець Амеріго Веспуччі, учасник декількох експедицій до берегів Південної Америки, названої ним Новим Світом. З легкої руки німецького картографа Мартіна Вальдземюллера іменем Веспуччі сьогодні іменується цілий континент — Америка.На обкладинці: Амеріго Веспуччі
18858
Читати 2 хв.
Читати пізніше
До обраного
reply

Веспуччі був родом із знатної, але збіднілої сім'ї, отримав домашню освіту гуманітарного спрямування і в 1491 році прибув до іспанського міста Севілья, де став займатись банківсько-фінансовими справами родини Медічі і, зокрема, підготовкою другої і третьої експедицій Христофора Колумба.

Однозначних даних про кількість плавань, здійснених самим Веспуччі, немає, однах достовірно відомо, що з травня 1499 року по червень 1500 року він в ролі навігатора брав участь у експедиції Алонсо де Охеда, яка на чотирьох кораблях відправилась з Іспанії на Південний Захід. Однак, біля узбережжя сучасної Гаяни експедиція розділилась, і корабель Веспуччі прослідував на південь. Проминувши устя Амазонки, він досягнув сучасного мису св. Августина (6 град. півд. широти), звідки повернув назад і через Трінідад та Гаїті прибув до Іспанії.

Щиро вірячи, що відкрив великий півострів, оминувши який можна потрапити в Індійський океан, Веспучі звернувся до іспанського уряду за підтримкою в організації нової експедиції в Індію. Отримавши відмову, перейшов на службу до португальського короля. З його допомогою 13 травня 1501 року Веспуччі відправився у свою другу експедицію, під час якої досягнув північного узбережжя Бразилії і, за його твердженням, не підкріпленим іншими свідченнями, устя ріки Ла-Плата і Патагонії (сучасна Аргентина).

Славу в Європі Веспуччі принесли не стільки його експедиції, скільки описи відкритих ними земель Нового Світу, викладені у книзі "Записки про подорожі" і опубліковані в 1504 році в Лотарінгії. У 1507 році німці Мартін Вальдземюллер і Матіас Рінгман тиражем тисячу примірників надрукували карту світу, на якій Новий Світ був названий іменем Веспуччі — Америка.


ВЕЛИКЕ РОЗСЕЛЕННЯ СЛОВ'ЯН
Друк 3
«Цей день в історії» © 2001-24. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 4.0 Міжнародна (CC BY 4.0)» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Коментарі

Головні події 22 лютого

Роберт II — перший Стюарт на престолі Шотландії

1371
#ЦейДень

Все про 22 лютого

Події, факти, персоналії

Олександр Турчинов — голова Верховної Ради

2014

Падіння Віктора Януковича

2014