сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search menu
Битва під Верденом
Після ряду кровопролитних боїв 1914-15 років німецьке командування, враховуючи зростаючу перевагу Антанти, спробувало вирішити вислід Першої Світової війни на Західному фронті рішучим ударом на вузькій ділянці, і 21 лютого 1916 року під французьким містом Верден німцями був розпочатий потужний наступ.
На обкладинці: У битві під Верденом було поранено і вбито близько мільйона чоловік
13701
Перша Світова війна
Успіх операції означав вільний прохід до Парижу і капітуляцію Франції. Битва, пізніше названа "м'ясорубкою", і в якій з обох боків пораненими і загиблими було втрачено близько мільйона людей, тривали до грудня, але так і не змінили хід війни у Західній Європі.
Захопивши добре укріплений Верден, німецьке командування здійснило спробу позбавити французьку армію тилу, відкрити шлях на Париж і змусити супротивника задіяти у боях стільки частин, щоб з'явилась можливість наступу на інших ділянках Західного фронту.
На початку операції, коли чисельна перевага німців складала 5 до 1, успіх супроводжував німецький наступ - до 25 лютого французи втратили практично всі свої форти. Для порятунку ситуації французьке командування по єдиному шосе, що повязувало Верден з тилом, на 6000 автомобілях почало перекидати війська з інших ділянок фронту. З 27 лютого по 6 березня на автомашинах до Верден було доставлено близько 190 тисяч солдатів і 25 тисяч тон вантажів. Наступ німців було зупинено практично півтораразовою перевагою в живій силі. Після інтенсивних затяжних боїв до травня німецькі війська просунулись лише на 6-7 кілометрів, а до кінця червня - ще на один кілометр. Битва перейшла у фазу затяжного протистояння без яких би то не було успіхів з обох боків.
Брусиловський прорив на Східному фронті і операція Антанти на ріці Сомма змусили німецькі війська перейти до оборони. 24 грудня французи розпочали контрнаступ і до кінця грудня вийшли на позиції, які вони займали 25 лютого.
Під час Верденської битви було втрачено близько мільйона людей - з боку Німеччини 426 тисяч (143 тисячі убитими), а з боку Франції - 535 тисяч (162 тисячі убитими). Величезна кількість жертв, практична відсутність тактичного і стратегічного результату дали підстави історикам назвати Верденську битву однією з найбезглуздіших операцій Першої світової війни.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Правила життя Адольфа Гітлера
Правила життя
Правила життя Адольфа Гітлера
Перша Світова війна
Битви
Європа
Нова історія

Головні події 21 лютого

#ЦейДень
Все про 21 лютого
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left20 лютого
22 лютогоkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward