Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Рубрики
Регіони
всі статтінові статтіпопулярні статтівипадкова стаття
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
Цей день в історії
menu
toggle_off
Китайсько-в'єтнамська війна
17 лютого 1979 року після кількох місяців прикордонних конфліктів війська Китайської Народної Республіки перейшли в'єтнамський кордон і розпочали "обмежену каральну акцію", котра була здійснена після втручання В'єтнаму у внутрішні справи Камбоджи.
18272
Читати 2 хв.
Читати пізніше
До обраного
reply

Політичні тертя між В'єтнамом і Китаєм тривали протягом кількох років і значно посилились після закінчення американо-в'єтнамської війни в 1975 році. Прагнучи поширити свій вплив у Індокитаї, В'єтнам ввів свої війська в сусідній Лаос, зміцнив військово-політичні зв'язки з Радянським Союзом, опонентом Китаю, а після входження в'єтнамських військ в Пномпень і повалення підтримуваного Пекіном режиму Пол Пота, китайсько-в'єтнамський конфлікт переріс у двотижневу "повчальну" війну.

17 лютого, о 4:30 ранку, після артилерійської підготовки китайські війська почали вторгнення в північні провінції В'єтнаму. В цей же час частина літаків ВПС Китаю були відправлені на патрулювання в Тонкінську затоку для захисту нафтових платформ. За перші три дні війни китайцям вдалося захопити провінційний центр Лаокай і просунутися в деяких місцях на 15 км вглиб території В'єтнаму.

Театр воєнних подій обмежився прикордонними областями — за дев'ять днів в'єтнамці, витримавши натиск китайських військ і артилерії, зазнали значних люських втрат (понад 20 тисяч чоловік убитими з кожного боку), проте відкинули китайців за межі країни, чим, фактично, 16 березня конфлікт і вичерпався. Однак напруженість у стосунках двох сусідніх соціалістичних країн збереглась протягом наступного десятиліття, і В'єтнам був змушений докладати чимало фінансових і матеріальних ресурсів для зміцнення безпеки на своєму північному кордоні.

Китайсько-в'єтнамські конфлікти тривали ще близько десятиліття, часом переростаючи у в справжні прикордонні бої (1984, 1988 роки).

Друк 1
«Цей день в історії» © 2001-20. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 4.0 Міжнародна (CC BY 4.0)» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі