сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search menu
Бельгія - федеративна держава
6 лютого 1993 року бельгійський парламент прийняв поправку до першої статті конституції про федеративний устрій держави, згідно з якою посилилась самостійність обох частин країни - Валлонії та Фландрії.
На обкладинці: Прапор Бельгії
11626
Політика
Бельгійський Національний конгрес проголосив незалежність країни в 1830 році. Творці нової держави розмовляли французькою, в результаті чого на протязі десятиліть франкомовні валлонці знаходились у привілейованому положенні, чому сприяв той факт, що південна, валлонська, частина країни з шахтами і сталеливарними заводами була багатшою за фламандську північ.
Однак у 1960-і роки ці галузі промисловості втратили своє стратегічне для економіки країни значення і на перші позиції стала виходити Фландрія з потужною легкою та електронною промисловостями. Фламандці стали все енергічніше добиватись рівності своїх прав, і в 1971 році їх зусилля привели до прийняття закону, що зрівнював права фламандської та французької мов, а в 1989-у - закону про федеративний устрій держави, гарантом єдності якої є монархія.
Закон 1993 року розширив законодавчі і виконавчі повноваження місцевих національних адміністрацій, що деякими політиками вважається логічним наслідком боротьби фламандців за рівні з валлонцями права, а їх опонентами - кроком до розколу країни.
Сьогодні населення Бельгії складається з двох груп - фламандців (близько 5 млн чоловік), що населяють північні та центральні провінції Бельгії та розмовляють нідерландською, і валлонів (близько 4 млн чоловік), що живуть у південних провінціяхі своїми говірками близькі до північних французів; 11% бельгійців двомовні. Офіційними мовами країни є нідерландська (у Фландрії та Брюсселі), французька (у Валлонії та Брюсселі) та німецька (друга офіційна на землях німецькомовної громади на сході країни).
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Правила життя Фіделя Кастро
Правила життя
Правила життя Фіделя Кастро
Політика
Європа
Новітня історія
Наш час

Головні події 6 лютого

#ЦейДень
Все про 6 лютого
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left5 лютого
7 лютогоkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward