Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
menu
Бельгія — федеративна держава
6 лютого 1993 року бельгійський парламент прийняв поправку до першої статті конституції про федеративний устрій держави, згідно з якою посилилась самостійність обох частин країни — Валлонії та Фландрії.
На обкладинці: Прапор Бельгії
13478
Політика
Бельгійський Національний конгрес проголосив незалежність країни в 1830 році. Творці нової держави розмовляли французькою, в результаті чого на протязі десятиліть франкомовні валлонці знаходились у привілейованому положенні, чому сприяв той факт, що південна, валлонська, частина країни з шахтами і сталеливарними заводами була багатшою за фламандську північ.
Однак у 1960-і роки ці галузі промисловості втратили своє стратегічне для економіки країни значення і на перші позиції стала виходити Фландрія з потужною легкою та електронною промисловостями. Фламандці стали все енергічніше добиватись рівності своїх прав, і в 1971 році їх зусилля привели до прийняття закону, що зрівнював права фламандської та французької мов, а в 1989-у — закону про федеративний устрій держави, гарантом єдності якої є монархія.
Закон 1993 року розширив законодавчі і виконавчі повноваження місцевих національних адміністрацій, що деякими політиками вважається логічним наслідком боротьби фламандців за рівні з валлонцями права, а їх опонентами — кроком до розколу країни.
Сьогодні населення Бельгії складається з двох груп — фламандців (близько 5 млн чоловік), що населяють північні та центральні провінції Бельгії та розмовляють нідерландською, і валлонів (близько 4 млн чоловік), що живуть у південних провінціяхі своїми говірками близькі до північних французів; 11% бельгійців двомовні. Офіційними мовами країни є нідерландська (у Фландрії та Брюсселі), французька (у Валлонії та Брюсселі) та німецька (друга офіційна на землях німецькомовної громади на сході країни).
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Смерть Чингізхана
Особистості
Смерть Чингізхана
Політика
Європа
Новітня історія
Наш час

Головні події 6 лютого

#ЦейДень
Все про 6 лютого
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left5 лютого
7 лютогоkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward