Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
всі статтінові статтіпопулярні статтівипадкова стаття
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
reorder
«Світ мовчання» Жака-Іва Кусто
3 лютого 1953 року вийшла друком книга французького океанографа Жака-Іва Кусто "Світ мовчання", його найзнаменитіша робота, в якій було науково-популярно викладено унікальні результати трирічного вивчення підводного світу. За мотивами книги в 1956 році вийшов документальний фільм, що здобув ряд престижних міжнародних кінонагород.
На обкладинці: Жак-Ів Кусто
13137
Подорожі і відкриття
Кусто народився в 1910 році у французькому містечку Сент-Андре-де-Кубзак. Після закінчення морського училища в Бресті він служив на флоті на Середземному морі і саме в цей період почав свої підводні дослідження і фотографування морського світу. На той час єдиним способом занурення у воду на довгий період було використання спеціального шлангу, через який ниряльнику з поверхні подавалось повітря. У 1943 році Кусто при допомозі інженера Еміля Гагнана розробив і виготовив першу автономну систему дихання під водою, названу ним "акваланг". Згодом він сконструював фотокамеру для проведення підводних зйомок і у вільний від служби час займався зануренням на недоступні до того часу глибини для вивчення морської фауни та флори і решток затонулих кораблів.
У 1948 році Кусто опублікував свою першу книгу "18 метрів під водою", і під її враженням в 1950 році англійський меценат лорд Гіннесс придбав для Кусто старий британський тралер, котрий він переобладнав у океанографічне судно, назване "Каліпсо". Свої нові морські спостереження і враження Кусто опублікував у книзі "Світ мовчання", написаній разом з Фредеріком Дюма. Книга вийшла друком 3 лютого 1953 року і зразу стала настільки популярною, що Кусто з режисером Луї Малле вирішили її екранізувати. Робота над фільмом тривала три роки, і в 1956 році відбулась її світова прем'єра. Кіноверсія "Світу мовчання", в якій розповідалось про невідоме досі підводне життя тропічних риб, китів та інших морських істот, виграла «Оскар» в категорії "Кращий документальний фільм" і Золоту пальмову гілку на Каннському кінофестивалі.
Після такого грандіозного успіху Кусто звільнився з флоту і повністю присвятив себе океанографії. Він запросив на борт "Каліпсо" геологів, археологів, зоологів та інших спеціалістів і разом з ними здійснив численні підводні екскурсії у водах морів практично по всьому світу. Свої враження він виклав у книгах "Живе море" (1963), "Три пригоди: Галапагоси, Тітікака і Голубі діри" (1973) і "Жак Кусто: світ без сонця" (1985), зняв декілька документальних і науково-популярних фільмів, що стали класикою жанру. Спостерігаючи шкідливий вплив діяльності людини на морську екосистему, Кусто багато років брав активну участь в акціях і рухах за збереження оточуючої природи. Помер Жак-Ів Кусто в 1997 році.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

«цей день в історії»
ПОДКАСТИ

Головні події 3 лютого

#ЦейДень
Все про 3 лютого
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left2 лютого
4 лютогоkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward