Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
reorder
Римська імперія Оттона Великого
Після входження в Рим військ німецького і італійського короля Оттона I для захисту папи римського від зазіхань італійських князів, 2 лютого 962 року Іоанн XII проголосив Оттона I імператором, чим була відновлена Західна Римська імперія, яка з 1400 року стала іменуватись Священною Римською імперією німецької нації.
На обкладинці: Імперська печатка Оттона I, 968 рік
21761
Політика
Син Генріха I Птахолова, першого короля Східно-Франкського королівства з саксонської династії Людольфінгів, став королем у 24-літньому віці 2 липня 936 року і через місяць був коронований на престол в Аахені, колишній столиці імперії Карла Великого. За час його правління почалась німецька експансія на східні від Ельби слов'янські землі, яка супроводжувалась активною місіонерською діяльністю, не лише на завойованих територіях, але й у сусідніх Угорщині та Данії.
Священна Римська імперія, 962 рік
Священна Римська імперія, 962 рік
Досить швидко Оттон зумів централізувати владу, підпорядкувавши собі племінні герцогства, найважливіших з яких — Баварія, Саксонія, Швабія та Франконія — перебували в управлінні самого короля, що зробило його наймогутнішим правителям Західної Європи. Під приводом спочатку захисту вдови колишнього короля Італії Лотара Бозоніда, а потім Папи римського від утисків з боку дійсного короля Беренгара II, Оттон здійснив два успішних походи в Лангобардію і в 25 грудня 961 року був проголошений її правителем.
Продовжуючи свій похід на південь, Оттон I тріумфально увійшов у Рим, де 2 лютого 962 року підписав з папою Іоанном XII договір "Pactum Ottonianum" про гарантії недоторканості володінь Святого престолу і в церкві святого Петра отримав з його рук імператорську корону. Це знаменувало повне відособлення Східно-франкського королівства (Німеччини) від Західно-франкського королівства (Франції) і формування нової держави на німецьких та північно-італійських територіях.
Через рік Іоанн XII був звинувачений у змові проти імператора, який особисто прибув до Риму, що головувати на терміново скликаному синоді, на якому Іоанн був усунутий, а новим папою був обраний лояльний до Оттона протонотарій Апостольського Престолу Лев VIII.
Священна Римська імперія німецької нації, яка представляла собою конфедерацію земель на чолі з кайзером і представницьким органом Рейхстагом (парламентом), проіснувала до 1806 року, коли Франц II Габсбург під натиском наполеонівської Франції складав з себе титул і повноваження імператора, а німецькі держави, які вийшли зі складу Священної Римської імперії, утворли Рейнський союз німецьких монархій.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.
Стаття «Римська імперія Оттона Великого» торкається події, що стала визначальною в історії людства.

Коментарі

Дивіться також


понад

20 ТИСЯЧ СЛІВ

чужомовного походження
Політика
Європа
Середньовіччя

Головні події 2 лютого

#ЦейДень
Все про 2 лютого
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left1 лютого
3 лютогоkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward