Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
reorder
Перша жінка — прем'єр-міністр Індії
Після смерті Лала Бахадура Шастрі 19 січня 1966 року новим керівником партії Індійський Національний Конгрес і прем'єр-міністром Індії стала 48-річна Індіра Ганді, дочка і найближча сподвижниця першого прем'єр-міністра Індії Джавахарлала Неру. Вона стала першою жінкою в Індії і другою у світі, що зайняла найвищий державний пост. Як лідер партії Індійський Національний Конгрес (ІНК) Індіра Ганді прагнула продовжити політику свого батька і в економічних питаннях дотримувалась соціалістичної концепції.
На обкладинці: Індіра Ганді
10203
Особистості
Як політична фігура Індіра Ганді заявила про себе в 1955 році, коли увійшла до керівництва ІНК; з 1959 року вона займала пост президента партії, в 1964-у — стала членом уряду Лала Бахадура Шастрі, а 19 січня 1966 року, по смерті Шастрі, — прем'єр-міністром Індії.
Не маючи суттєвої підтримки в лоні своєї партії, Індіра Ганді з невеликою перевагою виграла вибори 1966-го року, і лише в 1971-у стала безумовним лідером країни. Цього ж року вона санкціонувала збройну підтримку сепаратистського руху в Бангладеш (східній частині Пакистану), що сприяло зростанню підтримки Індіри Ганді і перемозі ІНК на парламентських виборах 1972 року.
Однак, роки її керівництва супроводжувалися падінням економіки, інфляцією і міжетнічними конфліктами. Звинувачення, висунуті проти Ганді Соціалістичною партією, привели до судового розслідування. У 1975 році Верховний суд Індії визнав Індіру Ганді винною у корупції і фальсифікації результатів виборів 1971 року і заборонив їй на шість років займатись політичною діяльністю. У відповідь на рішення суду Ганді оголосила в країні надзвичайний стан і санкціонувала масові арешти політичних опонентів.
У 1977 році Ганді програла вибори, і вийшла з ІНК, утворивши нову партію ІНК (І), з якою переконливо виграла вибори 1980 року і знову стала прем'єр-міністром Індії.
У 1984 році її було вбито власними тілоохоронцями-сікхами, як відповідь за криваве придушення сепаратистського сікського руху в штаті Пенджаб. Спадкоємцем влади у партії та країні став син Індіри Ганді Раджив.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Особистості
Жінки
Політика
Азія
Новітня історія
Холодна війна

Головні події 19 січня

#ЦейДень
Все про 19 січня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left18 січня
20 січняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward