Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
menu
Таємна конференція у Касабланці
14 січня 1943 року в Касабланці (Марокко) відбулась таємна конференція за участю президента США Франкліна Рузвельта і прем'єр-міністра Британії Вінстона Черчілля. На ній були обговорені плани спільних військових дій проти Німеччини та її союзників, відкриття другого фронту в Європі і прийнято рішення вимагати безумовної капітуляції від Німеччини, Італії та Японії.
На обкладинці: Анрі Жиро, Франклін Рузвельт, Шарль де Голль і Вінстон Черчілль під час конференції в Касабланці, січень 1943 року
12273
Друга Світова війна
В ході конференції керівництво США і Британії зустрілось з вищими військовими керівниками обох країн, а також лідерами французького уряду в еміграції генералами Шарлем де Голлем і Анрі Жиро. Радянський керівник Йосиф Сталін від участі в конференції відмовився, мотивуючи це необхідністю особисто керувати завершальним етапом Сталінградської битви.
Головною темою наради в Касабланці було відкриття другого фронту в Європі, на чому наполягав СРСР. В противагу обіцянці, яку президет США дав радянському наркому іноземних справ В'ячеславу Молотову, Рузвельт і Черчілль домовились про висадку союзників у липні 1943 року в Сицілії і про посилення військових частин у Північній Африці. Цей план влаштовував перш за все Британію, яка намагалась запобігти намірам СРСР проникнути в Середземномор'я. Висадка ж союзників у Франції була намічена лише на осінь 1943 року.
27 січня на прес-конференції по закінченні зустрічі Рузвельт сформулював головну воєнну мету союзників. Він оголосив, що вони будуть добиватись повної і безумовної капітуляції Італії, Японії та Німеччини і "викорінення ідеології... яка опирається на завоювання і поневолення одного народу іншим", що виключало можливість укладання перемир'я з будь-яким німецьким урядом, навіть у випадку повалення Гітлера. Черчіль, котрий заздалегідь не був ознайомлений з думкою Рузвельта, висловив побоювання, що безумовна капітуляція лише зміцнить рішучість Гітлера продовжувати війну. Однак безумовність капітуляції супротивників стала надалі ключовим моментом у виробленні стратегії військових операцій союзників проти країн осі Рим-Берлін-Токіо.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Друга Світова війна
Політика
Африка
Новітня історія

Головні події 14 січня

#ЦейДень
Все про 14 січня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left13 січня
15 січняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward