Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
reorder
Таємна конференція у Касабланці
14 січня 1943 року в Касабланці (Марокко) відбулась таємна конференція за участю президента США Франкліна Рузвельта і прем'єр-міністра Британії Вінстона Черчілля. На ній були обговорені плани спільних військових дій проти Німеччини та її союзників, відкриття другого фронту в Європі і прийнято рішення вимагати безумовної капітуляції від Німеччини, Італії та Японії.
На обкладинці: Анрі Жиро, Франклін Рузвельт, Шарль де Голль і Вінстон Черчілль під час конференції в Касабланці, січень 1943 року
12465
Друга Світова війна
В ході конференції керівництво США і Британії зустрілось з вищими військовими керівниками обох країн, а також лідерами французького уряду в еміграції генералами Шарлем де Голлем і Анрі Жиро. Радянський керівник Йосиф Сталін від участі в конференції відмовився, мотивуючи це необхідністю особисто керувати завершальним етапом Сталінградської битви.
Головною темою наради в Касабланці було відкриття другого фронту в Європі, на чому наполягав СРСР. В противагу обіцянці, яку президет США дав радянському наркому іноземних справ В'ячеславу Молотову, Рузвельт і Черчілль домовились про висадку союзників у липні 1943 року в Сицілії і про посилення військових частин у Північній Африці. Цей план влаштовував перш за все Британію, яка намагалась запобігти намірам СРСР проникнути в Середземномор'я. Висадка ж союзників у Франції була намічена лише на осінь 1943 року.
27 січня на прес-конференції по закінченні зустрічі Рузвельт сформулював головну воєнну мету союзників. Він оголосив, що вони будуть добиватись повної і безумовної капітуляції Італії, Японії та Німеччини і "викорінення ідеології... яка опирається на завоювання і поневолення одного народу іншим", що виключало можливість укладання перемир'я з будь-яким німецьким урядом, навіть у випадку повалення Гітлера. Черчіль, котрий заздалегідь не був ознайомлений з думкою Рузвельта, висловив побоювання, що безумовна капітуляція лише зміцнить рішучість Гітлера продовжувати війну. Однак безумовність капітуляції супротивників стала надалі ключовим моментом у виробленні стратегії військових операцій союзників проти країн осі Рим-Берлін-Токіо.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також


понад

20 ТИСЯЧ СЛІВ

чужомовного походження
Друга Світова війна
Політика
Африка
Новітня історія

Головні події 14 січня

#ЦейДень
Все про 14 січня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left13 січня
15 січняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward