сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search menu
Статут Ліги Націй
10 січня 1920 року, згідно з рішенням Паризької мирної конференції і положеннями Версальського мирного договору 1919 року, набув чинності Статут Ліги Націй, ратифікований 42-а країнами.
7520
Політика
Необхідність створення міжнародної організації для вирішення міждержавних конфліктів виникла в ході Першої Світової війни. Одним з ініціаторів цієї ідеї був президент США Вудро Вільсон, котрий висловив її в 1918 році в своїх "14 пунктах", плані мирного влаштування повоєнного світу. Згідно з задумом, держави - члени Ліги Націй брали на себе зобов'язання допомагати одна одній у випадку сторонньої агресії, сприяти процесу роззброєння, а також користуватись лише методами відкритої дипломатії; вони також погодились з тим, що у разі виникненні міжнародних конфліктів будуть підкорюватись рішенням Міжнародного Суду в Гаазі.
Членами Ліги Націй стали держави-союзниці, що отримали перемогу у війні, а також запрошені ними інші держави Європи, Америки і Азії, які могли вийти з Ліги, або бути виключеними з огляду на серйозні причини. Основними органами Ліги Націй були Асамблея, Рада і Секретаріат, місцеперебуванням яких була обрана Женева. Асамблея мала скликатись не рідше разу в рік. Постійними членами Ради ставали основні країни-переможниці - Велика Британія, Франція, США, Італія та Японія, - однак США не ратифікували Версальський мир і до 1934 року не входили до Ліги Націй. При Лізі Націй на правах автономних організацій діяли Постійна палата міжнародного правосуддя та Міжнародне бюро праці.
Перше засідання Ліги Націй відбулось у Женеві 15 листопада 1920 року, однак за два наступних десятиліття вона так і не стала авторитетною міжнародною організацією, універсальним інструментом підтримки миру і запобігання міжнародним конфліктам. Лізі Націй не вдалось зупинити розв'язання Другої Світової війни і навіть її початок не розглядався на засіданні вже фактично бездіяльної організації.
У 1946 році Ліга Націй була офіційно розпущена і її спадкоємицею стала створена в 1945 році Організація Об'єднаних Націй.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Правила життя Альберта Ейнштейна
Правила життя
Правила життя Альберта Ейнштейна
Політика
Європа
Новітня історія
Інтербелум

Головні події 10 січня

#ЦейДень
Все про 10 січня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left9 січня
11 січняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward