Перший iPhone
Наука, освіта і технікаВолодимир Лук'янюк
9 січня 2007 року на щорічній конференції «Macworld» в Сан-Франциско Стів Джобс представив перший iPhone компанії Apple, мультимедійний пристрій, що суміщав у собі можливості телефона, плеєра та інтернет-планшета, мав сенсорний екран і віртуальну клавіатуру.
25013
Читати 3 хв.
Читати пізніше
До обраного
reply

Компанія Apple почала займатися розробкою портативних комп'ютерних пристроїв в 1979 році і через десять років був створений комп'ютер P2 у вигляді планшета з клавіатурою. Ще через чотири роки вийшов MessagePad на операційній системі Newton. Однак в 2003 році, через шість років після повернення в компанію, Стів Джобс заявив на конференції «All Things Digital», що для Apple ринок портативних комп'ютерів — хибний шлях і перспектива за мобільними телефонами, які цілком можуть стати портативним пристроєм для доступу до різноманітної інформації за наявності відповідного програмного забезпечення.

Розробка пристрою Newton була згорнута і почалась робота над телефоном, що отримав кодову назву «Purple». Однак вона не була завершена із-за великої кількості технологічних проблем; спільна з компанією «Motorolla» розробка пристрою Motorola ROKR, який вийшов на початку 2005 року і поєднував у собі можливості телефону і аудіоплеєра, не викликав інтересу у споживачів. Причину цього Джобс вбачав у тому, що Motorolla, яка займалася розробкою дизайну, не змогла реалізувати телефон, який був ним задуманий. Спеціально для Motorola ROKR компанія Apple запустила сервіс ITunes, мультимедійний контент-менеджер, розробка над яким тривала з 1998 року.

У лютому 2005 року Apple набрана нову команду з 200 інженерів, які почали розробку пристрою «Purple 2». Робота велась у повній секретності навіть між окремими групами інженерів і надзвичайно інтенсивно — телефон мав бути створений у найкоротші терміни і при досить обмеженому бюджеті. У 2006 році Apple повністю відмовилась від підтримки ROKR і, завершивши півторарічні переговори, залучила мобільного оператора AT&T для просування телефону на ринок. На відміну від співробітництва інших виробників телефонів з мобільними операторами, Джобс зумів домовитись з AT&T таким чином, що Apple сама буде займатись розробкою телефону, а AT&T, крім інвестицій, зобов'язалась розробити і впровадити ряд інновацій (наприклад, візуальну голосову пошту), щоб користувач міг максимально використати потенціал нового смартфону.

9 січня 2007 року на щорічній конференції «Macworld» в Сан-Франциско Стів Джобс представив перший iPhone під нескромним гаслом «Apple заново винайшов телефон». Через півроку, 29 липня, iPhone 2G надійшов у продаж і зразу став сенсацією — за перші 30 годин свого існування iPhone був проданий у кількості 270 000 штук. А на 74 день продажів було оголошено про реалізацію мільйонного апарату. Перший iPhone працював у GSM-діапазоні, підтримував стандарти передачі даних EDGE, Wi-Fi і Bluetooth, мав екран з діагоналлю екрану 3,5 дюйма, а обсяг пам'яті був представлений двома варіантами: 4 Гб (був знятий з виробництва в 2007 році) і 8 Гб. До виходу iPhone була оновлена і версія сервісу Itunes, який дозволяв синхронізовувати мультимедійний вміст телефону і настільного комп'ютера користувача.

Ще до початку продажу, 1 липня Apple за мільйон доларів викупила домен iPhone.com у його власника, приватної особи, лише для того, щоб зробити звичайний редирект на сайт компанії Apple. Успішність першої версії iPhone задала новий стандарт смартфонів у цілій індустрії, а багато його інновацій були реалізовані у ще одній успішній розробці Apple — інтернет-планшеті iPad.

Друк 3
Володимир Лук'янюк спеціально для © «Цей день в історії», 19 грудня 2015. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 4.0 Міжнародна (CC BY 4.0)» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Коментарі

Головні події 9 січня

Ясський мир

1792
#ЦейДень

Все про 9 січня

Події, факти, персоналії

Винайдення фотографії

1839

Завершення Дарданельської операції

1916