Остання битва Англо-американської війни
Незважаючи на те, що між США і Великобританією ще в грудні 1814 року було підписано мирний договір, 8 січня 1815 року в Новому Орлеані відбулась остання битва англо-американської війни, яка виявилась і останнім збройним конфліктом між цими країнами у подальшій історії.На обкладинці: Генерал Ендрю Джексон (майбутній 7-й президент США) на картині Едварда Морана «Ново-орлеанська битва», 1910 рік
16134
Читати 1 хв.
Читати пізніше
До обраного
reply

У вересні 1814 року, після ряду переконливих перемог американців, що змусили британські війська залишити північні території США і повернутись в Канаду, в бельгійському місті Гент почались англо-американські мирні переговори, які закінчились підписанням 24 грудня 1814 року мирного договору.

Однак інформація про це не дійшла вчасно до британських військ на півдні США, котрі 8 січня 1814 року почали атаку на Новий Орлеан в надії захопити столицю Луїзіани і відділити штат від решти США. Про ці плани стало відомо французькому пірату Жану Лафіту, який завчасно попередив американців, і їх 4.5-тисячна армія під керівництвом генерала Ендрю Джексона у півгодинному бою розбила 7.5-тисячний загін британців; англійці втратили вбитими і пораненими 2044 чоловіка, включаючи трьох генералів, а американці — 8 убитими і 13 пораненими.

Хоча битва під Новим Орлеаном і не вплинула на результати Другої англо-американської війни 1812-14 років, вона стала предметом національної гордості американців і підставою для впевненості у власних силах. Крім того, вона виявилась взагалі останнім збройним конфліктом між США і Великою Британією.

Шон МакМікін «Гроші для Леніна»
Пряма Мова
Шон МакМікін «Гроші для Леніна»
Друк
«Цей день в історії» © 2001-24. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 4.0 Міжнародна (CC BY 4.0)» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Коментарі

Головні події 8 січня

Захоплення замку Монако

1297
#ЦейДень

Все про 8 січня

Події, факти, персоналії

Французька облога Кале

1558

Табулятор Германа Холлеріта

1889

Помер Франсуа Міттеран

1996