Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
menu
Остання битва Англо-американської війни
Незважаючи на те, що між США і Великобританією ще в грудні 1814 року було підписано мирний договір, 8 січня 1815 року в Новому Орлеані відбулась остання битва англо-американської війни, яка виявилась і останнім збройним конфліктом між цими країнами у подальшій історії.
На обкладинці: Генерал Ендрю Джексон (майбутній 7-й президент США) на картині Едварда Морана «Ново-орлеанська битва», 1910 рік
11951
Війни
У вересні 1814 року, після ряду переконливих перемог американців, що змусили британські війська залишити північні території США і повернутись в Канаду, в бельгійському місті Гент почались англо-американські мирні переговори, які закінчились підписанням 24 грудня 1814 року мирного договору.
Однак інформація про це не дійшла вчасно до британських військ на півдні США, котрі 8 січня 1814 року почали атаку на Новий Орлеан в надії захопити столицю Луїзіани і відділити штат від решти США. Про ці плани стало відомо французькому пірату Жану Лафіту, який завчасно попередив американців, і їх 4.5-тисячна армія під керівництвом генерала Ендрю Джексона у півгодинному бою розбила 7.5-тисячний загін британців; англійці втратили вбитими і пораненими 2044 чоловіка, включаючи трьох генералів, а американці — 8 убитими і 13 пораненими.
Хоча битва під Новим Орлеаном і не вплинула на результати Другої англо-американської війни 1812-14 років, вона стала предметом національної гордості американців і підставою для впевненості у власних силах. Крім того, вона виявилась взагалі останнім збройним конфліктом між США і Великою Британією.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Війни
Битви
Америка
Нова історія

Головні події 8 січня

#ЦейДень
Все про 8 січня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left7 січня
9 січняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward