сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search menu
Остання битва Англо-американської війни
Незважаючи на те, що між США і Великобританією ще в грудні 1814 року було підписано мирний договір, 8 січня 1815 року в Новому Орлеані відбулась остання битва англо-американської війни, яка виявилась і останнім збройним конфліктом між цими країнами у подальшій історії.
На обкладинці: Генерал Ендрю Джексон (майбутній 7-й президент США) на картині Едварда Морана «Ново-орлеанська битва», 1910 рік
11463
Війни
У вересні 1814 року, після ряду переконливих перемог американців, що змусили британські війська залишити північні території США і повернутись в Канаду, в бельгійському місті Гент почались англо-американські мирні переговори, які закінчились підписанням 24 грудня 1814 року мирного договору.
Однак інформація про це не дійшла вчасно до британських військ на півдні США, котрі 8 січня 1814 року почали атаку на Новий Орлеан в надії захопити столицю Луїзіани і відділити штат від решти США. Про ці плани стало відомо французькому пірату Жану Лафіту, який завчасно попередив американців, і їх 4.5-тисячна армія під керівництвом генерала Ендрю Джексона у півгодинному бою розбила 7.5-тисячний загін британців; англійці втратили вбитими і пораненими 2044 чоловіка, включаючи трьох генералів, а американці - 8 убитими і 13 пораненими.
Хоча битва під Новим Орлеаном і не вплинула на результати Другої англо-американської війни 1812-14 років, вона стала предметом національної гордості американців і підставою для впевненості у власних силах. Крім того, вона виявилась взагалі останнім збройним конфліктом між США і Великою Британією.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Правила життя Миколи Хвильового
Правила життя
Правила життя Миколи Хвильового
Війни
Битви
Америка
Нова історія

Головні події 8 січня

#ЦейДень
Все про 8 січня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left7 січня
9 січняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward