Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
menu
Повалення режиму Пол Пота
7 січня 1979 року в'єтнамські війська захопили столицю Кампучії Пномпень і повалили кривавий режим Червоних кхмерів Пол Пота, що поклало край масовому геноциду, в якому за чотири роки загинуло близько 2,5 мільйонів кампучійців.
11239
Політика
Організація Червоних кхмерів була створена Пол Потом у 1960-і роки і сповідувала радикальні комуністичні погляди, ставлячи за мету збудувати захищене від західного впливу аграрне суспільство. У 1970 році при підтримці Північного В'єтнаму і армії В'єтконгу, загони Червоних кхмерів почали партизанську війну проти уряду Камбоджи і досить швидко взяли під контроль третину території країни.
У 1973 році, в ході В'єтнамської війни, американці провели потужне бомбардування камбоджийської території і вибили з неї значні сили північно-в'єтнамської армії, створивши непідвладну нікому зону, яку швидко зайняли Червоні кхмери; у квітні 1973 року вони захопили столицю Камбоджи місто Пном-Пень, повалили підтримуваний США уряд Лон Нола і проголосили створення Народної Республіки Кампучія.
Після приходу до влади Пол Пот почав реалізацію свого бачення комуністичної утопії. Почалось виселення людей з міст, закривались школи і підприємства, гроші та приватна власність були відмінені; будь-хто, кого можна було віднести до людини, обтяженої інтелектом — чи то знавець іноземної мови, чи навіть хто користувався окулярами або наручним годинником — підлягав фізичному знищенню. Мільйони людей, яким не вдалось втекти з країни, були примусово вивезені на роботи в колгоспах.
За час будівництва нової держави з 1975 по 1978 рік під час розстрілів, на примусових роботах і від голоду загинуло більше двох мільйонів камбоджийців. В кінці 1978 року північно-в'єтнамські війська увійшли в Кампучію, з боями 7 січня 1979 року зайняли Пномпень і встановили більш поміркований комуністичний режим.
Після втрати влади Червоні кхмери перейшли до партизанської війни, отримуючи допомогу від Китаю та Таїланду. Лише 7 січня 1985 року вдалось знищити штаб Кхмерського Національного Фронту Визволення, хоча Червоні кхмери і далі продовжували антиурядову підпільну діяльність. У 1997 році своїми ж соратниками Пол Пот був звинувачений у зраді, засуджений "народним трибуналом" на довічне ув'язнення і перебував під домашнім арештом до своєї смерті в 1998 році.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Правила життя Фрідріха Великого
Правила життя
Правила життя Фрідріха Великого
Політика
Війни
Азія
Новітня історія
Холодна війна

Головні події 7 січня

#ЦейДень
Все про 7 січня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left6 січня
8 січняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward