Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
reorder
Повалення режиму Пол Пота
7 січня 1979 року в'єтнамські війська захопили столицю Кампучії Пномпень і повалили кривавий режим Червоних кхмерів Пол Пота, що поклало край масовому геноциду, в якому за чотири роки загинуло близько 2,5 мільйонів кампучійців.
11555
Політика
Організація Червоних кхмерів була створена Пол Потом у 1960-і роки і сповідувала радикальні комуністичні погляди, ставлячи за мету збудувати захищене від західного впливу аграрне суспільство. У 1970 році при підтримці Північного В'єтнаму і армії В'єтконгу, загони Червоних кхмерів почали партизанську війну проти уряду Камбоджи і досить швидко взяли під контроль третину території країни.
У 1973 році, в ході В'єтнамської війни, американці провели потужне бомбардування камбоджийської території і вибили з неї значні сили північно-в'єтнамської армії, створивши непідвладну нікому зону, яку швидко зайняли Червоні кхмери; у квітні 1973 року вони захопили столицю Камбоджи місто Пном-Пень, повалили підтримуваний США уряд Лон Нола і проголосили створення Народної Республіки Кампучія.
Після приходу до влади Пол Пот почав реалізацію свого бачення комуністичної утопії. Почалось виселення людей з міст, закривались школи і підприємства, гроші та приватна власність були відмінені; будь-хто, кого можна було віднести до людини, обтяженої інтелектом — чи то знавець іноземної мови, чи навіть хто користувався окулярами або наручним годинником — підлягав фізичному знищенню. Мільйони людей, яким не вдалось втекти з країни, були примусово вивезені на роботи в колгоспах.
За час будівництва нової держави з 1975 по 1978 рік під час розстрілів, на примусових роботах і від голоду загинуло більше двох мільйонів камбоджийців. В кінці 1978 року північно-в'єтнамські війська увійшли в Кампучію, з боями 7 січня 1979 року зайняли Пномпень і встановили більш поміркований комуністичний режим.
Після втрати влади Червоні кхмери перейшли до партизанської війни, отримуючи допомогу від Китаю та Таїланду. Лише 7 січня 1985 року вдалось знищити штаб Кхмерського Національного Фронту Визволення, хоча Червоні кхмери і далі продовжували антиурядову підпільну діяльність. У 1997 році своїми ж соратниками Пол Пот був звинувачений у зраді, засуджений "народним трибуналом" на довічне ув'язнення і перебував під домашнім арештом до своєї смерті в 1998 році.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Політика
Війни
Азія
Новітня історія
Холодна війна

Головні події 7 січня

#ЦейДень
Все про 7 січня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left6 січня
8 січняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward