сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search menu
Гарольд II -
король Англії
6 січня 1066 року по смерті Едуарда I Сповідальника, Гарольд Годвінсон, глава найсильнішого англосаксонського роду, став королем Англії під іменем Гарольд II. Престол до нього перейшов згідно із передсмертним рішенням Едуарда, одруженого на сестрі Гарольда. Цей шлюб був бездітним, однак по материнській лінії Едуард приходився двоюрідним дядьком герцогу Нормандії Вільгельму, котрий заявив свої претензії на престол і оголосив Гарольду II війну за англійську корону.
На обкладинці: «Загибель короля Гарольда в битві при Гастінгсі», англійський гобелен XI ст.
9929
Особистості
Едуард, син Кнуда I Великого став королем Англії в 1042 році після смерті свого брата Хардакнуда. Їх матір Емма доводилась двоюрідною бабкою герцогу Нормандії Вільгельму, і за час правління Едуарда в Англії посилилось зближення з Нормандією, викликане небезпекою з боку датчан. Декілька років у Нормандії жив і сам Едуард, котрий, перебуваючи в полоні у Вільгельма, нібито приніс йому васальну присягу.
У 1045 році, вже будучи королем, Едуард одружився на дочці герцога Уессекса Едіт Годвінсон. Їх шлюб виявився бездітним, і на смертному ложі, якщо вірити англійським літописцям, Едуард заповів трон брату своєї дружини Гарольду. Це викликало невдоволення Вільгельма Нормандського і Тостіга, брата Едуарда. У вересні 1066 року Тостіг разом з королем Норвегії Гаральдом III висадились з військом в Шотландії і почали наступ на Лондон. 25 вересня вони були розбиті армією Гарольда в битві біля Стемфорда і обоє загинули. Скориставшись тим, що південь Англії залишився незахищеним, через три дні на півночі Ла-Маншу висадились нормандсько-французькі війська Вільгельма.
14 жовтня 1066 року відбулась вирішальна битва при Гастінгсі, в якій загинув король Гарольд II, а його армія була розбита. У грудні, напередодні Різдва, Вільгельм Завойовник став першим нормандським королем Англії - англосаксонський етап в англійській історії завершився.
«Цей день в історії» © 2001-18. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Правила життя Мао Цзедуна
Правила життя
Правила життя Мао Цзедуна
Особистості
Європа
Середньовіччя

Головні події 6 січня

#ЦейДень
Все про 6 січня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left5 січня
7 січняkeyboard_arrow_right
© 2001-18
info_outline
format_color_fill

arrow_upward