Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
menu
Бурдж Халіфа
4 січня 2010 року в місті Дубай, найбільшому місті Об'єднаних Арабських Еміратів, відбулось офіційне відкриття Бурдж Халіфа, 829-метрового хмарочоса, який став найвищою будівлею світу. Він був спроектований архітектором Едріаном Смітом і збудований компанією Самсунг.
На обкладинці: Бурдж Халіфа
5075
Архітектура і будівництво
Володимир Лук'янюк
Проектування «Дубайської башти» («Бурдж Дубай») розпочалось в 2003 році американською компанією «Skidmore, Owings and Merrill» під керівництвом архітектора Едріана Сміт і з самого початку задумувалось як найвища споруда світу — її проектна висота трималась в таємниці, щоб можна було внести корективи на випадок, якщо деінде в світі розпочнеться зведення ще вищого хмарочоса. Крім того башта «Бурдж Дубай» мала стати центральною частиною нового району міста, в якому планувалось зведення 30 000 будинків, дев'ять готелів, ще 19 хмарочосів, парку і рукотворного озера площею 12 гектарів.
Будівництво «Бурдж Дубай» почалось 6 січня 2004 року компанією Samsung. Щоденно на ньому було зайнято 12 тисяч робітників; на зведення хмарочоса було затрачено 320 тисяч м3 бетону і 60 тисяч тон стальної арматури, а загальна вартість будівництва склала півтора мільярда доларів. 21 липня 2007 року башта «Дубай» стала найвищою будівлею світу, а 19 травня 2008 року — найвищою коли-небудь зведеною кострукцією у світі. «Бурдж Дубай» планували відкрити 9 вересня 2009 року одночасно з Дубайським метрополітеном, однак із-за економічної кризи будівництво дещо затягнулося. На її відкриті 4 січня 2010 року прем'єр-міністр ОАЕ шейх Мохаммед ібн Рашид аль-Мактум перейменував башту на честь президента ОАЕ шейха Халіфа ібн Зайда ан-Нахайяна.
163-поверхова «Бурдж Халіфа» має у висоту 829,8 метри; в ній розміщено офіси, квартири і готель, а також найвищий у світі оглядовий майданчик на висоті 555 метрів (148 поверх), найвищий у світі ресторан (442 м, 122 поверх), найвищий у світі нічний клуб (144 поверх). Завдяки спеціальній марці бетону і Y-подібному фундаменту хмарочос витримує зовнішню температуру до 50 градусів і землетрус силою до 7 балів. Біля підніжжя «Бурдж Халіфа» в штучному озері знаходиться музичний фонтан, який підсвічують 6650 прожекторів; довжина фонтану становить 275 м, а висота струменів досягає 150 метрів.
Володимир Лук'янюк © спеціально для «Цей день в історії», 08 грудня 2014. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Антропогенез людини
Інфографіка
Антропогенез людини
Архітектура і будівництво
Азія
Новітня історія
Наш час

Головні події 4 січня

#ЦейДень
Все про 4 січня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left3 січня
5 січняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward