Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
всі статтінові статтіпопулярні статтівипадкова стаття
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
reorder
Перший диск Елвіса Преслі
Всього за 4 долара 4 січня 1954 року водій вантажівки на ім'я Елвіс Аарон Преслі записав на провінційній студії міста Мемфіс пісні "Casual Love" і "I'll Never Stand in Your Way". Любительська платівка, котру Елвіс планував подарувати матері на день народження, змінила його біографію — уже в серпні Преслі записувався на професійній студії, а друга половина 50-х і початок 60-х років в історії рок-н-ролу і молодіжної культури стали невід'ємно пов'язані з іменем Елвіса Преслі.
На обкладинці: Елвіс Преслі
13202
Культура і мистецтво
Володимир Лук'янюк
Елвіс Преслі народився 8 січня 1935 року і ріс у злиденних умовах спочатку в рідному Тупело (штат Міссісіпі), а потім у Мемфісі, куди переїхала його сім'я. Після закінчення середньої школи Преслі влаштувався на роботу водієм вантажівки і 4 січня 1954 року 18-річний Елвіс зайшов до першої-ліпшої студії грамзапису Мемфіса і за 4 долара записав кілька пісень до дня народження матері.
Сем Філіпс, власник студії, був вражений чистотою голосу та оригінальною манерою виконання пісень і запросив Елвіса попробувати попрацювати з оркестром. Після того, як Преслі виконав у його супроводі пісню "That's All Right", Філіпс погодився на своїй студії Sun Records за власний кошт випустити сингл Преслі, котрий практично миттєво досягнув верхніх позицій у чартах місцевих радіостанцій. Це було початком стрімкої кар'єри Елвіса Преслі.
Наступного року він став популярним на всьому півдні США, і в 1955 році за 40 тисяч доларів Філіпс продав контракт з Елвісом транснаціональній звукозаписуючій корпорації RCA, для якої Преслі записав пісню "Heartbreak Hotel", яка принесла йому славу як в США, так і в Європі. Підкріпив успіх подвійний сингл "Hound Dog"/"Don't Be Cruel", а після участі у вересні 1956 року Преслі в "Шоу Еда Саллівана", загальнонаціональній естрадній телепередачі, приваблива зовнішність Елвіса і еротично-динамічна манера виконання зробила Елвіса ідолом цілого покоління.
З 1956 по 1958 рік Елвіс Преслі був незаперчним лідером всіх музичних чартів і хітпарадів, ставши практично першим білим виконавцем, котрий добився такого успіху в традиційно "чорному" рок-н-роллі, знявся в чотирьох вдалих художніх фільмах, котрі тільки зміцнили його популярність.
У 1960 році після демобілізації в 1960 році в чині сержанта, Преслі дещо змінив свій сценічний імідж, записав кілька романтичних балад ("Are You Lonesome Tonight?"), відмовився від гастролів і зосередився на зйомках музичних фільмів, котрих у 60-і роки було знято 27.
В кінці 1960-х рок-н-ролл став сильно змінюватись і молодь більше не вважала Елвіса Преслі лідером цього музичного стилю. Він ще записав кілька вдалих пісень, котрі піднімались на вершини хітпарадів, але після "Burning Love" в 1972-у успіх відвернувся від Преслі. В 1973 році він розлучився і, перебуваючи в тяжкому моральному стані, пристрастився до наркотиків. Іншим його "захопленям" стала їжа. Набравши надто багато зайвої ваги, втративши зовнішню привабливість і динамічність, Преслі дав декілька концертів, котрі закінчилися повним провалом.
Помер Елвіс Преслі ополудні 16 серпня 1977 року від сердечного удару, викликаного надмірною дозою прийнятих барбітуратів. Його було поховано в Грейсленді, в передмісті Мемфіса, і це місце згодом стало меккою фанів рок-н-роллу і прибутковим туристичним атракціоном. Через дев'ять років Елвіс Преслі в числі перших десяти чоловік увійшов до символічного Залу Слави рок-н-ролу — за своє життя він отримав 94 "золотих" синглів і більше 40 "золотих" LP-дисків.
Володимир Лук'янюк © спеціально для «Цей день в історії», 04 грудня 2012. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

keyboard_arrow_left3 січня
5 січняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward