сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search menu
Падіння Гранади
2 січня 1492 року війська іспанських монархів короля Фердинанда II та королеви Ізабелли I захопили королівство Гранада, останнє державне утворення маврів у Іспанії.
На обкладинці: Франсиско Прадільо «Здача Гранади їх іспанським величностям Ізабеллі і Фердинанду»
15025
Релігія
Розташоване на півдні Іспанії, місто Гранада було міцно укріпленою фортецею маврів і досягло свого розквіту в XI столітті за часів правління султана Альморавіда. У 1238 році, під час Реконкісти, відвоювання християнськими військами, захоплених мусульманами європейських територій, Гранаді вдалось вистояти і вона залишилась останнім державним утворенням маврів у Іспанії.
Піренеї, 1300 рік
Піренеї, 1300 рік
Економічна і військова міць Гранади дозволила вистояти місту протягом наступних двох століть, але в кінці 15-го століття війська зміцнілої іспанської монархії на чолі з Фердинандом Арагонським та Ізабеллою Кастільською здійснили ряд спроб захопити Гранаду, і 2 січня 1492 року після 8-місячної облоги загони султана Мухаммеда XII Боабділа були вимушені здатись.
Протягом десятилітньої війни загинуло близько 20% (100 тисяч) населення Гранади. За Гранадським договором 1491 року мусульманам, що залишались в Гранаді гарантувалась свобода віросповідання, право на еміграцію і повернення назад, право на носіння зброї. Еміру Боабділу надавалось в управління невелика гірська територія, але він наступного року емігрував до Північної Африки, де помер через 40 років. За даними істориків всього з Гранади виїхало близько 200 тисяч мусульман.
Толерантне ставлення до мусульман зберігалось протягом наступного десятиліття, незважаючи на Альгамбрський едикт 1492 року, за яким всі іудеї виганялись з Іспанії. В 1502 році вийшов монарший указ про примусовий перехід мусульман в християнство і більш, ніж через століття, в 1609 році останні маври, що все ще зберігали вірність ісламу, були виселені з Іспанії.
«Цей день в історії» © 2001-18. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Релігія
Війни
Європа
Середньовіччя

Головні події 2 січня

#ЦейДень
Все про 2 січня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left1 січня
3 січняkeyboard_arrow_right
© 2001-18
info_outline
format_color_fill

arrow_upward