Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
reorder
Університет Аль-Карауїн
У 859 році в марокканському місті Фес засновано мечеть і школу, яка з часом стала університетом і до сьогодні є найстарішим у світі діючим вищим навчальним закладом.
5758
Наука, освіта і техніка
По смерті свого батька, Мухаммада Аль-Фіхрі, багатого туніського купця, який емігрував з батьківщини і оселився в Марокко, його дочки Фатіма і Маріам на успадковані гроші почали будівництво у місті Фес мечеті і медресе (школи), яка була названа на честь рідного міста їх батька Аль-Карауїн. З часом школа стала відомим місцем релігійного навчання, де крім Корану вивчалися ісламська юриспруденція, граматика, риторика, логіка, медицина, математика та астрономія.
Завдяки підтримці місцевих правителів мечеть і школа постійно розбудовувались та розширювались і набули сучасного вигляду в 1135 році. Будучи популярним навчальним закладом, освіту в ньому здобуло багато відомих людей свого часу, зокрема в Х столітті тут навчався Герберт д'Орільяк, майбутній папа римський Сильвестр II, який впровадив у Європі знання арабів про арифметику, астрономію та астрологію — саме завдяку йому в європейську науку прийшли арабські цифри і поняття арифметичного нуля. В 1349 році при університеті Аль-Карауїн була заснована бібліотека.
На відміну від європейської традиції, старовинні арабські університети донедавна не видавали дипломів про освіту і лише в 1947 році Аль-Карауїн став університетом у європейському розумінні та був включений до державної системи освіти Марокко, а з 1965 року став видавати випускникам свідоцтва про ступінь бакалавра. Згідно з Книгою рекордів Гіннеса і офіційними документами ЮНЕСКО університет Аль-Карауїн є найстарішою діючою освітньою установою в світі.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

«цей день в історії»
ПОДКАСТИ
Наука, освіта і техніка
Африка
Середньовіччя
#ЦейДень
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left12 листопада
14 листопадаkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward