Університет Аль-Карауїн
У 859 році в марокканському місті Фес засновано мечеть і школу, яка з часом стала університетом і до сьогодні є найстарішим у світі діючим вищим навчальним закладом.
10157
Читати 1 хв.
Читати пізніше
До обраного
reply

По смерті свого батька, Мухаммада Аль-Фіхрі, багатого туніського купця, який емігрував з батьківщини і оселився в Марокко, його дочки Фатіма і Маріам на успадковані гроші почали будівництво у місті Фес мечеті і медресе (школи), яка була названа на честь рідного міста їх батька Аль-Карауїн. З часом школа стала відомим місцем релігійного навчання, де крім Корану вивчалися ісламська юриспруденція, граматика, риторика, логіка, медицина, математика та астрономія.

Завдяки підтримці місцевих правителів мечеть і школа постійно розбудовувались та розширювались і набули сучасного вигляду в 1135 році. Будучи популярним навчальним закладом, освіту в ньому здобуло багато відомих людей свого часу, зокрема в Х столітті тут навчався Герберт д'Орільяк, майбутній папа римський Сильвестр II, який впровадив у Європі знання арабів про арифметику, астрономію та астрологію — саме завдяку йому в європейську науку прийшли арабські цифри і поняття арифметичного нуля. В 1349 році при університеті Аль-Карауїн була заснована бібліотека.

На відміну від європейської традиції, старовинні арабські університети донедавна не видавали дипломів про освіту і лише в 1947 році Аль-Карауїн став університетом у європейському розумінні та був включений до державної системи освіти Марокко, а з 1965 року став видавати випускникам свідоцтва про ступінь бакалавра. Згідно з Книгою рекордів Гіннеса і офіційними документами ЮНЕСКО університет Аль-Карауїн є найстарішою діючою освітньою установою в світі.

Онлайн-тест ЗНО з історії України
Онлайн-тест ЗНО з історії України
Друк 4
«Цей день в історії» © 2001-24. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 4.0 Міжнародна (CC BY 4.0)» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Коментарі

#ЦейДень

Все про 25 червня

Події, факти, персоналії