Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
reorder
Помер Соломон, цар Ізраїлю
Близько 928 року до н. е. в Єрусалимі на 62-у році життя помер Соломон, третій цар об'єднаної єврейської держави держави. Біблія зображає Соломона як мудру і владну людину, чиї гріхи, зокрема ідолопоклонство, привели до розпаду його царства на дві незалежні держави Ізраїль і Юдею.
8970
Особистості
Соломон народився у Єрусалимі і був другою дитиною царя Давида і його дружини Вірсавії. Незважаючи на те, що Соломон був одним з наймолодших синів, Давид саме йому заповів престол, який той посів у 961 році до н. е. у боротьбі зі своїм старшим братом Адонієм, який намагався узурпувати владу всупереч волі батька. Передаючи владу Соломону, Давид доручив йому збудувати в Єрусалимі храм, який мав стати центральним святилищем для всіх євреїв.
Ізраїль і Юдея, 928 р. до н. е.
Ізраїль і Юдея, 928 р. до н. е.
Одружившись з дочкою єгипетського фараона, Соломон зумів припинити багатовікову ворожнечу євреїв і єгиптян, а завдяки дружнім стосункам з фінікійським царем Хірамом йому вдалось забезпечити тривалий мир на Близькому Сході, що сприяло зростанню торгівлі і особливе значення набув торговий шлях з Єгипу в Дамаск і далі в Месопотамію, що пролягав через Палестину і по якому йшла міжнародна торгівля зерном, міддю, залізом, лляними і вовняними тканинами. Все це сприяло процвітанню єврейської держави, а Соломон зажив слави багатої і мудрої людини.
Будівництво Єрусалимського храму почалось на 4-й рік правління Соломона і тривало сім років. Кедри і кипариси, найдорожчий матеріал того часу, доставляв тірський цар Хірам I з Ливану, де добували і камені, які обтісувались на місці і вже в готовому вигляді прибували в Єрусалим. Потреба в міді для храмових колон і начиння забезпечувалася поставками з мідних копалень Соломона в Едомі, а військові трофеї Давида і торговельні підприємства Соломона забезпечували фінансування будівництва. Загалом на будівництві Єрусалимського храму працювало 30 тисяч ізраїльтян і 150 тисяч хананян, якими керувало більше 3 тисяч наглядачів. Урочисте освячення Першого храму відбулось в 957 році за участю єврейських старійшин, голів усіх племен і родів.
Соломон помер у 928 році до н. е. у віці 62 років. Незважаючи його на легедарне багатсво, величезні витрати на будівництво Храму і царського палацу виснажили державну скарбницю, що спричинило повстання підкорених народів і невдоволення підданих. Цього ж року єдина держава розпалась — десять північних племен утворили Північне царство (Ізраїль) зі столицею в Самарії, яке очолив цар Єровоам, а решта — Південне (Юдея) зі столицею в Єрусалимі, першим царем якого був син Соломона Ровоам. Ще один син Соломона Менелік в 950 році до н. е. заснував царство в Ефіопії, де була колонія його матері цариці Савської.
Північне царство проіснувало понад 200 років і було знищено Ассирією в 721 р. до н. е., а Південне — завойоване Навуходоносором II в 586 році до н. е., коли був знищений і Храм, збудований Соломоном, і сам Єрусалим, 18 тисяч вцілілих жителів якого були заслані у рабство до Вавилону. Соломон ще за життя зазнав слави могутнього і мудрого правителя, йому приписують авторство таких творів Біблії, як «Книга повістей Соломонових», «Книга Екклезіаста», «Пісня над піснями». Шанується він і в ісламі — під іменем Сулейман, син Дауда, відомий своєю мудрістю та справедливістю, він був обраний Аллахом у пророки.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Особистості
Політика
Азія
Античні часи
#ЦейДень
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left17 листопада
19 листопадаkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward