Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
reorder
Місто-держава Урук
Приблизно в 3500 році до н. е. поселення Урук було обнесене захисним муром і стало першим містом Південної Месопотамії. Його археологічна культура дала назву цілій епосі (культура Варки — за назвою пагорба, на якому розміщувалось місто), а саме місто під назвою Ерех згадується у Біблії як одне з володінь царя Німрода.
На обкладинці: Шумерська глиняна табличка з міста Кіш, близько 3500 року до н. е.
8038
Архітектура і будівництво
В середині 4 тисячоліття до нашої ери на узбережжі річки Єфрат кілометрів за 90 від місця її впадіння в Перську затоку (нині — Південний Єфрат) існувала група шумерських поселень, які сформувались біля природніх проток і кількох штучних каналів. На початку 3 тисячоліття до н. е. селища Е-Ана, Урук і Кулаба розрослись і злились в єдиний населений пункт площею близько 125 гектарів з населенням близько шести тисяч чоловік. В цей період Урук був найбільшим землеробським містом Дворіччя, центром культу шанованих шумерами богині кохання і родючості Інанни та бога неба Ану.
Приблизно в 3500 році до н. е. Урук був обнесений дев'ятикілометровою стіною з цегли для захисту від набігів ворогів. За легендою стіну наказав збудувати цар Гільгамеш, головний герой шумерської міфології. Гільгамешу вдалось відстояти незалежність міста, а перемога над іншим шумерським містом Кіш принесла Уруку панування в Південній Месопотамії. В XXVIII — XXIV ст. до н. е. Урук увійшов у союз міст Дворіччя, але в XXV ст. до н. е. гегемонія в регіоні перейшла до міста Уру, а в кінці XXIV ст. до н. е. Урук був завойований Саргоном Давнім, який зруйнував стіни міста і включив його в засноване ним царство Аккад.
Урук залишався важливим храмовим містом до кінця першого тисячоліття до н. е., з часом увійшов до Вавилонського, Ахеменідського, Селевкідського царств, після чого став занепадати і в третьому столітті нашої ери був зруйнований при завоюванні Сасанідською імперією. З часом посушливий пустельний клімат повністю його повністю знищив. Розкопки на місці існування Урука свідчать про розвинуте виробництво кераміки, знання металургії, існування піктографічної писемності на глиняних табличках.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.
Стаття «Місто-держава Урук» торкається події, що стала визначальною в історії людства.

Коментарі

Дивіться також

Архітектура і будівництво
Азія
Античні часи
#ЦейДень
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left13 листопада
15 листопадаkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward