Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Рубрики
Регіони
всі статтінові статтіпопулярні статтівипадкова стаття
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
Цей день в історії
menu
toggle_off
Піраміда Хеопса
Близько 2560 року до н. е. на плато Гіза почалось будівництво піраміди «Ахет-Хуфу», найвищої і найбільшої з єгипетських пірамід, першого і єдиного із «Семи чудес світу», яке збереглось до наших днів.На обкладинці: Піраміда Хеопса
13403
Читати 2 хв.
Читати пізніше
До обраного
reply

Другий фараон IV династії Стародавнього Єгипту Хнум-Хуфу («Той, кого захищає бог Хнум»), більш відомий під іменем Хеопс, як його називав Геродот, правив країною не менше чверті століття і увійшов в історію головним чином завдяки своїй усипальниці. Традиція поховальних пірамід була започаткована ще за часів першого фараона III династії Джосера (2609 — 2590 рр. до н. е.). Будучи ще досить молодим, Хеопс віддав наказ про будівництво піраміди зразу ж після смерті свого батька Снофру і вона будувалось більше двадцяти років під керівництвом архітектора Хеміуна, який помер, так і не побачивши своє творіння завершеним.

Як і його попередники, Хеопс хотів, щоб його усипальниця перевершувала інші піраміди. Для неї було вибране скелясте плато поблизу сучасного Каїру, на вирівнювання якої пішло біля десяти років. Ще 10 років тривало саме будівництво, яке велось рядами від периметру до центру шляхом викладання блоками по 2,5 тонни кожен. Зовні піраміда була оздоблена білим вапняком, який за часів середньовіччя був використаний місцевим населенням для будівництва в Каїрі, а її вершину прикрашав золотий камінь. Вхід в піраміду, який веде до трьох похоронних камер, і деякі внутрішні приміщення був оздоблні гранітом.

Завдяки своїм розмірам і оздобі піраміда Хеопса ще в античні часи була названа першим «Чудом світу». Вона була збудована із понад двох мільйонів вапнякових блоків, мала висоту 147 метрів, а в основі — квадрат зі стороною 230 метрів, точно орієнтований по сторонах світу. У такому об'ємі могли легко б поміститись п'ять найбільших соборів світу — собор святого Петра в Римі, собор святого Павла і Вестмінстерське аббатство в Лондоні, а також флорентійсmкий і міланський собори.

З часом із-за зняття облицювального шару, "золотої" вершини, а також ерозії та наступу пісків пустелі, піраміда Хеопса стала нижчою на десять метрів, проте до 1300-го року вона була найвищою спорудою у світі, а після падіння дзвінниці Лінкольнського собору (Англія) лише Ейфелева вежа стала вище за Велику піраміду Хеопса.

Друк
«Цей день в історії» © 2001-20. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 4.0 Міжнародна (CC BY 4.0)» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Коментарі

Правила життя Вінстона Черчілля
Правила життя
Правила життя Вінстона Черчілля
#ЦейДень
Події, факти, персоналії