Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
menu
Вавилонське царство
Близько 1896 року до н. е. почалось правління аморейського царя Суму-абум, який завоював Вавилон і став засновником I Вавилонської династії. Її третій цар Хаммурапі став першим царем Вавилонської імперії, держави що проіснувала наступні 1300 років.
На обкладинці: Вавилонський лев — символ царів Вавилонії
7783
Політика
У кінці XXI століття до н. е. із сирійських степів у Месопотамію почалось переселення амореїв, захіно-семітських кочових племен, які, як вважається, ще з V тисячоліття до н. е. мігрували з Північної Африки через Червоне море в Аравію, а потім на північ, де вони заснували місто Угаріт. Переправившись через Єфрат і Тігр, вони поступово почали розселятися на південь у бік Перської затоки і на початку XIX століття до н. е. аморейські племена захопили міста Ларса, Ешнунна, Іссін та Вавилон на півдні Межиріччя.
Вавилонія — від початку до занепаду
Вавилонія — від початку до занепаду
Першим царем нової, аморейської, династії у Вавилоні став Суму-абум, який володів лише кількома містами на південь від столиці. Він почав правити у 1896 році до н. е. і за 14 років не зумів розширити територію країни. Найбільш сильним аморейським царством того часу була Ларса, цар якої Абісаріхі здолав свого основного конкурента місто Іссін, а також Ніппур, священне шумерське місто, володіння яким давало формальний привід іменуватися «царем країни».
Проте за 50 років царство Ларса втратило свою гегемонію в нижньому Межиріччі і було завойоване третім царем Вавилону Хаммурапі, який спирався на військовий союз із Верхньомесопотамським царем Шамші-Ададом I. За 20 років Хаммурапі зумів підкорити всю Південну Месопотамію, а по смерті свого союзника здійснив успішні походи на північ і в 1758 році до н. е. завоював Верхню Месопотамію, ставши першим царем Вавилонської імперії.
Проте вже через 15 років на Месопотамію почали нападати племена каситів, що проживали на території сучасного Західного Ірану, і в 1595 році до н. е. вони повалили аморейську династію і володіли Вавилоном наступні чотириста років, коли були розбиті військами Еламського царства (південь сучасного Ірану). Еламу не вдалось приєднати Вавилон, однак його слабістю скористалась Ассирія, цар якої Тіглатпаласар III завоював Вавилонію 728 році до н. е. Через 30 років Вавилон був ущент знищений під час придушення повстання проти ассирійців.
З часом Вавилон почав відновлюватися і досяг свого найбільшого розквіту в період Нововавилонського царства, коли в 627 році до н. е. Ассирію охопили повстання і Південна Месопотамія буда завойована Набопаласаром, який заснував нову, халдейську династію царів. За правління його сина Навуходоносора II Вавилонія перетворилась у міцну і процвітаючу країну, а її столиця стала центром міжнародної торгівлі.
Проте менш, ніж за сто років вона була завойована персидським царством Ахеменідів, цар якого Кир Великий в 539 році до н. е. перетворив Вавилонію на сатрапію, вища військова та адміністративна влада в якій належала персидському наміснику.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Політика
Азія
Античні часи
#ЦейДень
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left15 жовтня
17 жовтняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward