search
close
search
Шуканий термін: ліє
Результатів: 61
Точних результатів не знайдено.

Дивіться також:

Абалієнація: юр. у римському праві — вивласнювання майна.

Авізувати: повідомляти клієнта про проведені бухгалтерією операції на його рахунку, посилати авізо.

Азазель: демон пустелі, якому євреї, за Біблією, щороку приносили у жертву козла.

Акажу: назва кількох видів тропічних дерев родин сумахових і мелієвих, родом з північно-східної Бразилії. Дають цінну деревину, олії та камеді. Плоди А. містять велику кількість вітамінів С і В, а горіхи, що містяться в ньому, споживаються у їжу після обсмаження, в процесі якого знищуються залишки смолянистих речовин. Інші назви — кешью, індійський горіх.

Акредитив: 1. Платіжний документ, за яким одна кредитна установа (банк, ощадна каса) дає розпорядження іншій згідно з заявкою клієнта і за його рахунок сплатити певну суму грошей пред'явникові. 2. Вид банківського рахунку, який дає можливість контрагенту на умовах, вказаних в акредитивному доручення, отримати плату за товар, послуги і т. п. зразу ж після виконання зобов'язань.

Алієнація: 1. Відчуження майна. 2. Операція щодо зміни власника акції, капіталу, цінності, тобто передавання майна, що належало одній особі, у власність іншій.

Амазоніт: мінерал класу силікатів, різновид калієвого польового шпату олакитно-зеленого кольору. Використовують як виробне каміння. Від назви ріки Амазонки.

Апоцентр: точка орбіти небесного тіла, найвіддаленіша від центрального тіла. В окремих випадках А. називають апогеєм, афелієм, апоселенієм.

Баклава: багатошаровий десерт з тонкого листкового тіста, промащеного олією, з горіхами в сиропі, широко розповсюджене в кухнях східних народів.

Банкомат: електронний комплекс з вмонтованою спеціалізованою ЕОМ, призначений для здійснення автоматизованих операцій прийому-видачі наявних грошових коштів, передачі розпоряджень банку про перерахування грошових коштів з банківського рахунку клієнта та виконання інших операцій: оплати товарів, послуг; для автоматизованого складання документів, що підтверджують відповідні операції.

Берилізація: насичення берилієм поверхневого шару виробів із сталі та інших сплавів, для підвищення їхньої твердості і жаростійкості.

Борребю: антропологічний тип європеоїдної раси. Зустрічаються на півночі Європи, де простежується з неоліту. Характеризується середнім зростом, брахікефалією, широким обличчям. Від назви датського села на острові Фальстер.

Бремсберг: 1. Пристрій для спускання вантажів у вагонетках похилою колією. 2. Похила гірнича виробка, що не виходить безпосередньо на земну поверхню і має механічні пристрої для спускання вантажів.

Бутик: вузькоспеціалізований невеликий магазин з обмеженим колом клієнтів.

Вінегрет: 1. Холодна страва з дрібно нарізаних овочів, іноді з добавкою яєць, м'яса, риби, заправлена олією, оцтом. 2. перен. суміш різних предметів або понять.

Вітольє: працівник ресторану, що консультує клієнтів у питаннях різних сортів сигар і допомагає їх розкурити.

Галобіонти: організми, які населяють солоні озера, напр. зелена водорость дуналієла, рачок артемія тощо.

Гамбузія: вид дрібних риб родини пецилієвих. Завезена в Україну з Північної Америки. Використовується у біологічній боротьбі з малярійним комаром. При масовому розмноженні може завдавати шкоди рибному господарству, знищуючи ікру риб.

Дамно: 1. Збиток, якого зазнає власник цінних паперів, продаючи їх за ціною, нижчою від номінальної вартості. 2. Специфічна плата клієнтів банків за інкасування й облік векселів, коносаментів та ін. документів. 3. Різниця між номінальною вартістю, обчисленою за поточним курсом (курсовою вартістю).

Депозит: 1. Кошти або цінні папери, віддані на зберігання до банку чи інших фінансово-кредитних установ. 2. Початкова сплата за товар чи послугу в установленому за домовленістю розмірі з метою збереження за покупцем (споживачем) права придбання товару чи послуг після оплати повної їх вартості. 3. Запис у банківських книгах, що підтверджує певну вимогу клієнта до банку. 4. Внески до митниці як забезпечення сплати мита. 5. Грошова сума чи цінні папери, внесені боржником до судової установи для перерахування кредиторові.

1234keyboard_arrow_right
Алфавітний покажчикНові статтіБлокнот
Останні переглянуті
Випадкова стаття
ПравописПро словникУвійти
«Словник іншомовних слів»
© Володимир Лук'янюк, 2001-24