search
close
search
Шуканий термін: халіфат
Результатів: 6
Халіфат (від араб. خليفة‎‎ — спадкоємець): 1. Система державного ладу з теократичною владою у феодальних мусульманських країнах. 2. Феодальна держава на чолі з халіфом, що утворилася внаслідок арабських завоювань.

Дивіться також:

Гулями: 1. Раби в мусульманських країнах за середньовіччя. 2. Постійна кінна гвардія в Арабському халіфаті з IX по XIII ст. 3. В Делійському султанаті (Індія) — гвардійці-раби тюркського походження; делійські султани в 1206-90 рр. 3. В Османській імперії середніх віків — рядові воїни феодального ополчення.

Ісмаїліти: одна з найпоширеніших шиїтських течій в ісламі, що виникла в період арабського халіфату в другій половині VIII ст. Назва походить від імені старшого сина шиїтського імама Джафара ас-Садика (шостий шиїтський імам) — Ісмаїла.

Сарацини: кочівники, що на початку нашої ери жили на території сучасної Палестини, Сирії. Узагальнено — житель Арабського халіфату (VII — XIII ст.).

Тайфа: історико-географічна назва мусульманських князівств, що постали після розпаду в 1031 році Кордовського халіфату. Могли мати різну форму правління — еміратів чи олігархічних республік.

Фітна: 1. Те, що відволікає від істини. 2. Громадянська війна в епоху Арабського халіфату.

Алфавітний покажчикНові статтіБлокнот
Останні переглянуті
Випадкова стаття
ПравописПро словникУвійти
«Словник іншомовних слів»
© Володимир Лук'янюк, 2001-24