search
close
search
Шуканий термін: рецепт
Результатів: 15
Рецепт (лат., прийняте): 1. Письмова вказівка лікаря аптеці про виготовлення і застосування ліків хворому. 2. Вказівка про склад і спосіб виготовлення будь-якої суміші, розчину, страви і т. ін. 3. перен. Порада, вказівка щодо способу розв'язання, здійснення чого-небудь.

Можливо ви шукали:

Рецептор: кінцевий утвір чутливих нервових волокон, який сприймає подразнення; орган чуття.

Рецептори: кінцеві утвори чутливих (аферентних) нервових волокон у більшості тварин і людини, які сприймають подразнення і перетворюють енергію подразнення на нервове збудження.

Рецептура: сукупність правил виписування та виготовлення ліків.

Дивіться також:

Барорецептори: чутливі нервові закінчення в кровоносних судинах, які сприймають зміну кров'яного тиску і рефлекторно регулюють його рівень.

Вестибулометрія: сукупність методичних прийомів дослідження вестибулярного аналізатора. Суттю В. є оцінка реакцій, що виникають у відповідь на подразнення рецепторів вестибулярного аналізатора.

Екстерорецептори: особливі нервові або епітеліальні утворення на поверхні тіла людини, що сприймають подразнення зовнішнього середовища й перетворюють їх на нервові збудження, які передаються у вищі відділи центральної нервової системи, спричинюючи певні відчуття.

Екстерорецепція: сприймання організмом тварини чи людини подразнень зовнішнього середовища за допомогою особливих нервових утворів — екстерорецепторів.

Екстероцептори: особливі нервові або епітеліальні утворення на поверхні тіла людини, що сприймають подразнення зовнішнього середовища й перетворюють їх на нервові збудження, які передаються у вищі відділи центральної нервової системи, спричинюючи певні відчуття; екстерорецептори.

Екстероцепція: сприймання організмом тварини чи людини подразнень зовнішнього середовища за допомогою особливих нервових утворів — екстерорецепторів; екстерорецепція.

Лайфхак: коротка корисна порада, що дозволяє з найменшими зусиллями вирішити життєве або побутове завдання; рецепт, хитрість.

Механорецептори: чутливі нервові закінчення в організмі, які сприймають механічні подразнення (органи дотику, чутливі закінчення м'язів, орган рівноваги тощо).

Рефлекси: реакції організму людини та тварин на подразнення рецепторів. Розрізняють Р. безумовні — природжені та умовні, що виробляються в процесі життя.

Рефлексогенний: той, що спричинює рефлекс; Р-а зона — область розташування рецепторів, подразнення яких спричинює певний безумовний рефлекс.

Сигнатура: 1. Копія рецепта лікаря, яка додається в аптеці до ліків, що відпускаються. 2. Порядковий номер друкованого аркуша в книзі або журналі, який проставляється під останнім рядком (у лівому кутку) першої (поряд з нормою) і третьої полоси (сторінки) кожного аркуша для контролю правильності фальцювання аркушів. 3. Невелика виїмка на передній стінці ніжки літери, яка допомагає на дотик правильно встановити положення літери при наборі.

Алфавітний покажчикНові статтіБлокнот
Останні переглянуті
Випадкова стаття
ПравописПро словникУвійти
«Словник іншомовних слів»
© Володимир Лук'янюк, 2001-24