search
close
search
Шуканий термін: мем
Результатів: 22
Мем (англ. meme від гр. μνημα — спогад): 1. Одиниця культурної інформації, поширювана від однієї людини до іншої за допомогою імітації, навчання тощо. 2. У культурології — одиниця інформації, яка міститься у свідомості і діє на події таким чином, щоб у свідомості інших людей утворилося більше число його копій. 3. У соціології — одиниця суспільної взаємодії. 4. У психології — одиниця мислення, завдяки якій здійснюється його процес.

Можливо ви шукали:

Мембрана: 1. Гнучка, закріплена по замкненому контуру перетинка, що розділяє дві порожнини з різним тиском або відокремлює замкнену порожнину від простору. 2. біол. Система спеціальних оболонок або листків, які відокремлюють клітину від зовнішнього середовища і поділяють її на окремі відсіки або камери.

Меметика: методологічний підхід до еволюційних моделей передачі інформації, який грунтується на концепції мемів, що розглядає ідеї як одиниці культурної інформації, поширювані між людьми за допомогою імітації, навчання та ін.

Мемістор: електрохімічний керований опір, здатний запам'ятовувати поданий на нього сигнал.

Меморандум: 1. Доповідна записка, пояснювальна письмова довідка, лист з приводу певних питань, нотатка для пам'яті, 2. У міжнародних відносинах — один з видів дипломатичного листування з викладом поглядів уряду з якогось питання; звичайно додається до ноти, 3. В торгівлі нагадувальні листи з різних питань. 4. При страхуванні (особливо в морських перевезеннях) перелік випадків, за які страхувач не бере на себе відшкодування збитків.

Меморіал: 1. Архітектурно-скульптурний комплекс, що увічнює пам'ять видатних подій або людей. 2. Пам'ятна книга, щоденник. 3. Бухгалтерська книга для щоденного запису господарських операцій (крім касових). 4. М. спортивний — змагання, переважно міжнародні, присвячені пам'яті видатних спортсменів або осіб, які внесли великий вклад у розвиток спорту.

Меморіальний: той, що увічнює пам'ять.

Меморія: виписка, запис з коротким викладом суті, змісту якоїсь справи.

Мемуари: твір у формі записок-спогадів про минулі події, в яких автор брав участь, був їхнім очевидцем або сучасником; спогади, спомини.

Дивіться також:

Агамемнон: герой грецьких міфів, цар Аргосу, учасник Троянської війни, виведений в "Іліаді" Гомера. При облозі Трої проявив хоробрість і дар полководця. Після перемоги був убитий своєю дружиною Клітемнестрою та її коханцем Егістом.

Апоптоз: сукупність клітинних процесів, що призводять до загибелі клітини без руйнування клітинної мембрани.

Грамема: елементарна одиниця граматичного значення.

Дисмембрація: розділ, розчленування.

Діаліз: відокремлення колоїдних розчинів і розчинів високомолекулярних сполук від розчинених у них низькомолекулярних сполук за допомогою напівпроникної перетинки (мембрани). Застосовують у промисловості, медицині, у фізико-хімічних та біологічних дослідженнях.

Діатом: морські та прісноводні одноклітинні водорості. Клітинні покриви складаються з кремнеземового панцира, який розташований назовні від мембрани.

Евапорографія: метод отримання зображень об'єктів у власному тепловому випромінюванні. Метод Е. заснований на випаровуванні леткої рідини з зачорненої мембрани у вакуумній камері. Запропонований німецьким фізиком М. Черні в 1929 р.

Інтернет-мем: мем, який розповсюджуються за допомогою інтернету. І-м. можуть бути слова ("проффесор", "фотожаба"), фрази ("папєрєднікі", "Ты кто такой? Давай, до свидания!"), візуальні ряди (маска Гая Фокса) та аудіофрагменти.

Клітор: жіночий зовнішній статевий орган, що знаходиться у верхньому кутку малих статевих губ; з анатомічної точки зору К. складається з двох печеристих тіл (ніжки К.), кожне окремо оточене товстою волокнистою мембраною і закінчується головкою на дистальному кінці; має високу еротичну чутливість. Сальні залози, на які багатий К., виділяють смегму.

Ліра (1): 1. Старогрецький струнно-щипковий музичний інструмент. Складалась Л. з корпуса (резонатора) з мембраною і двох вигнутих стойок з перекладиною зверху, до якої кріпились струни, що йшли від резонатора. Корпус стародавніх Л. виготовлявся з панцира черепахи, а стойки — з ріг антилопи. За легендою першу Л. виготовив Гермес і подарував її Аполлону. 2. Тип дивана-тахти, контури якого нагадують цей музичний інструмент. 3. Старовинний струнно-клавішно-смичковий музичний інструмент, який був поширений в Білорусії, Росії та Україні; реля, риля. 4. Сузір'я Північної півкулі неба.

Манодетандер: пристрій (клапан з мембраною), що знижує тиск газу, коли його випускають з балона або іншої посудини (здебільшого при газовому зварюванні).

Наутофон: електричний мембранний звуковипромінювач на маяку, яким подають звукові сигнали під час низької видимості.

Ресорбція: проникнення речовин в організм тварин і людини через поверхню шкіри, слизові оболонки, клітинні мембрани шляхом дифузії.

Алфавітний покажчикНові статтіБлокнот
Останні переглянуті
Випадкова стаття
ПравописПро словникУвійти
«Словник іншомовних слів»
© Володимир Лук'янюк, 2001-24