search
close
search
Шуканий термін: Протон
Результатів: 29
Протон (гр., перший): стабільна позитивно заряджена елементарна частинка кожного атомного ядра будь-якого хімічного елемента. Маса П. становить 1836,1 маси електрона.

Можливо ви шукали:

Протонема: початкова стадія розвитку мохів, П. розвивається із спори, має вигляд ниток. Інша назва — передросток.

Протонеоліт: те саме, що й мезоліт.

Дивіться також:

Адрони: загальна назва елементарних частинок (протонів, нейтронів, гіперонів, мезонів), які беруть участь у т. зв. сильних взаємодіях, за яких частинки існують приблизно 10-24 секунд, тобто менше ніж за інших взаємодій (слабкої і електромагнітної).

Альфа-частинки: ядра атомів гелію. Кожна А.-ч. складається з 2 нейтронів і 2 протонів.

Антипротон: елементарна частинка, що є античастинкою протона.

Античастинка: частинки з рівними, але протилежними за знаком електричним зарядом і магнітним моментом в порівнянні з відповідними елементарними частинками, наприклад, антипротонпротон, позитрон — електрон.

Баріон: елементарна частка, адрон з напівцілим значенням спіну. Б. складається з трьох кварків. Найлегшим з Б. є протон (єдина стабільна частка з усіх баріонів). До Б. належить також нейтрон — час його життя близько 1000 секунд. Тяжчі Б. розпадаються протягом 10−23 − 10−10 секунд.

Дейтерон: ядро атома важкого водню — дейтерію. Складається з одного протона й одного нейтрона; дейтон, дейтрон.

Дейтон: ядро атома важкого водню — дейтерію. Складається з одного протона й одного нейтрона.

Дейтрон: ядро атома важкого водню — дейтерію. Складається з одного протона й одного нейтрона.

Дифракція: огинання хвилями (світловими, звуковими) зустрічних перешкод. Д. спостерігають також під час руху мікрочастинок (електронів, протонів, нейтронів, атомів, молекул).

Електрика: сукупність електричних зарядів, що їх мають частинки електрони (негативна Е.), позитрони, протони (позитивна Е.) та інші заряджені частини — іони, а також сукупність явищ, пов'язаних з просторовим розміщенням, рухом і взаємодією електричних зарядів.

Електричний: пов'язаний з електрикою, властивий їй; Е. заряд — сукупність якоїсь кількості електронів, позитронів, протонів, іонів; Е. розряд — а) зменшення Е. заряду на тілі внаслідок переходу його на інші тіла; б) проходження Е. заряду через гази або вакуум (Е-на іскра, Е-на дуга, блискавка, Е-на корона, тихий розряд тощо); Е-ні коливання — періодичні зміни величин Е. заряду, струму, напруги, електричної й магнітної складових напруженостей електромагнітного поля; Е-на дуга — Е. розряд між електродами внаслідок підтримування високої температури і спричинюваною нею іонізацією міжелектродного простору.

Магічний: 1.Той, що стосується магії. 2. Чудодійний, чарівний. 3. М-і ядра — атомні ядра, що містять 2, 8, 20, 28, 50, 82, 126 протонів або нейтронів. Основні властивості цих ядер такі: підвищена стійкість, більша кількість, ніж в інших ядрах, ізотопів та ізотонів.

Магнетизм: сукупність властивостей і явищ (притягування, відштовхування тощо), яка виявляється у взаємодії між електричними струмами, між струмами і магнітами, мікрочастинками (електронами, протонами, нейтронами).

Мезоатом: атом, у якому один з електронів атомної оболонки заміщений негативно зарядженим мюоном або мезоном. Найпростішим є М. водню — система, що складається з ядра водню (протона, дейтерона чи тритона) і негативно зарядженого мюона або одного з мезонів.

Нейтрон: нестабільна електрично нейтральна елементарна частинка, маса якої приблизно дорівнює масі протона. 3 Н. і протонів складаються ядра атомів.

Нуклеони: загальна назва протонів і нейтронів, з яких складаються атомні ядра; нуклони.

Нуклони: загальна назва протонів і нейтронів, з яких складаються атомні ядра.

Позитивний: 1. Який виражає, містить у собі згоду, стверджує що-небудь; ствердний, ствердливий. Який підтверджує наявність сподіваного, передбачуваного; відповідає очікуваному; очікуваний, сподіваний, передбачуваний. 2. Який заслуговує на схвалення; який дає бажані, потрібні результати. Який виражає, містить у собі схвалення; похвальний, схвальний. 3. Який має високі моральні якості, властивості; вчинки, діяльність якого викликають схвалення. Діловий, практичний, статечний. 4. заст. Який грунтується на досвіді, фактах. Реальний, матеріальний. 5. Належний до того виду електрики, що її елементарними частинками є протони, позитрони і т. ін. 6.мат. Додатний, більший від нуля.

Позитроній: короткоіснуюча (від 10-10 до 10-7 секунди) система з позитрона й електрона, подібна до атома водню (протію), в якій роль протона відіграє позитрон.

Протій: найлегший (масове число дорівнює 1) і найпоширеніший ізотоп водню, атомне ядро якого — протон.

12keyboard_arrow_right
Алфавітний покажчикНові статтіБлокнот
Останні переглянуті
Випадкова стаття
ПравописПро словникУвійти
«Словник іншомовних слів»
© Володимир Лук'янюк, 2001-24