search
close
search
Шуканий термін: Гіпотетичний
Результатів: 6
Гіпотетичний (від лат. hypothesis від гр. ὑπόϑεσις — підкладка, основа): заснований на гіпотезі; гаданий.

Дивіться також:

Анти: назва племен Північного Причорномор'я згідно грецьких і латинських джерел VI століття, гіпотетичні пращури південної групи південних словєян.

Ваальбара: перший гіпотетичний суперконтинент на Землі, що існував приблизно від 3,3 — 3,6 млрд років тому. Назва походить від кратонів Каапвааль (Південна Африка) і Пілбара (Австралія), на які розколовся В.

Гондвана: гіпотетичний давній суперконтинент, що існував у протягом палеозою та частково в мезозої і утворився в результаті розщеплення надконтиненту Пангеї. Протягом мезозою стався розпад Г. на окремі брили; в крейдяному періоді Г. перестала існувати як єдине ціле. До складу Г. входили значні частини сучасних материків — Південної Америки, Африки і Азії (Аравія, Індія), Австралії і, можливо, частина Антарктиди.

Постлюдина: гіпотетичний образ людини майбутнього, ментально, фізично і психологічно удосконалена завдяки використанню передових технологій.

Ур: гіпотетичний перший суперконтинент, що утворився 3 млрд років тому на початку архейського еону. У. залишався єдиним цілим, поки не був розділений на частини, коли суперконтинент Пангея розпався на Лавразію і Гондвану. Ділянки земної кори, які становили У., тепер входять до складу Африки, Австралії та Індії.

Алфавітний покажчикНові статтіБлокнот
Останні переглянуті
Випадкова стаття
ПравописПро словникУвійти
«Словник іншомовних слів»
© Володимир Лук'янюк, 2001-22