search
close
search
Шуканий термін: Інтернет
Результатів: 18
Інтернет (англ. internet від лат. лат. inter — між і англ. нет — мережа): всесвітня система взаємосполучених комп'ютерних мереж, побудована на використанні протоколу IP і маршрутизації пакетів даних. І. утворює глобальний інформаційний простір, слугує фізичною основою для Всесвітньої павутини (World Wide Web, WWW) і великої кількості інших систем передачі даних.

Можливо ви шукали:

Інтернет-мем: мем, який розповсюджуються за допомогою інтернету. І-м. можуть бути слова ("проффесор", "фотожаба"), фрази ("папєрєднікі", "Ты кто такой? Давай, до свидания!"), візуальні ряди (маска Гая Фокса) та аудіофрагменти.

Дивіться також:

Бан (2): обмеженя прав користувача інтернет як спосіб покарання за неправомірні дії.

Бот: 1. Спеціальна програма, яка за заданим розкладом або автоматично виконує певні дії через ті ж інтерфейси, що і звичайний інтернет-користувач. Призначені для виконання одноманітних і повторюваних процедур з максимальною швидкістю і точністю 2. перен. користувач, який із зловмисних міркувань бере участь у чатах і форумах.

Веб-сторінка: інтернет-документ, який може містити текст, графічні, звукові та відеофайли, анімацію і має унікальну адресу. Може бути частиною сайту або самодостотнім документом.

Гіпертекст: 1. Спосіб організації тексту, при якій окремі інформаційні елементи пов'язані між собою асоціативними відношеннями, що дозволяє швидкий пошук необхідної інформації і перегляд взаємопов'язаних даних. Найвідоміший приклад Г. — веб-сторінки, розміщені в інтернеті. 2. У літературознавстві Г. — форма організації текстового матеріалу, при якій його одиниці представлені не в лінійній послідовності, а як система явно вказаних можливих переходів, зв'язків між ними. Слідуючи цим зв'язкам, можна читати матеріал в будь-якому порядку, утворюючи різні лінійні тексти.

Домен: 1. Спадкове земельне володіння короля у середньовічній Європі. 2. Частина вотчини феодала із самостійним господарством. 3. Державне майно, як правило, земельне. 4. фіз. Просторове включення в твердому тілі з характерними особливостями, напр., магнітний Д. 5. техн. Частина інформаційного інтернет-простору, асоційована з певним власником (державою, організацією, індивідом).

Дотком: узагальнена назва інтернет-компаній; назва походить від комерційного домену верхнього рівня — .com.

Клікбейт: текстовий заголовок або графічне зображення, які привертають увагу до матеріалу, як правило, в інтернеті шляхом гіперболізації чи маніпуляції й на шкоду якості або точності поданої інформації.

Нік: особисте, переважно, вигадане, ім'я, яким називають себе користувачі інтернету в різноманітних місцях спілкування (чатах, форумах і тп).

Оффтопік: повідомлення у інтернет-форумі, яке виходить за межі заздалегідь оголошеної теми.

Подкастинг: процес створення і поширення подкастів, які можуть бути автоматично завантажені через інтернет.

Портал: 1. Архітектурно оформлений вхід до монументального будинку, переважно громадського призначення. Архітектурне обрамлення сцени, яке відокремлює її від залу глядачів. 2. Металева рама, яка є частиною опорної конструкції, машинної станини тощо. 3. Великий інтернет-ресурс, який обєднує сервіси широкої тематики.

Смартмоб: форма соціальної організації, сомоструктурування якої відбувається з допомогою децентралізованого використання високотехнологічних засобів (інтернету, електронної пошти, мобільного звя'зку і т. п.).

Троль (1): інтернет-провокатор, який бере участь у віртуальному спілкуванні з метою викликати конфлікт.

Фішинг: інтернет-щахрайство з метою виманювання у користувачів мережі персональних даних (паролів, логінів, ідентифікаційних номерів, номерів кредитних карт і т. п.).

Форум: 1. Захід для обговорення або вирішення значимих проблем. 2. Інтернет-ресурс, призначений для спілкування в інтернеті на задану тему. 3. Типологія громадського простору в давньоримському містобудуванні; центральна міська площа, сформована декількома громадськими будинками, де проходила міське життя, вуличне життя під відкритим небом.

Чат: мережевий засіб для швидкого обміну текстовими повідомленнями між користувачами інтернету у режимі реального часу.

Алфавітний покажчикНові статтіБлокнот
Останні переглянуті
Випадкова стаття
ПравописПро словникУвійти
«Словник іншомовних слів»
© Володимир Лук'янюк, 2001-24