сьогодні
Заголовки
arrow_drop_down
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
arrow_drop_down
Моя історія
Підтримати
search menu
Закінчення Другої англо-американської війни
24 грудня 1814 року у бельгійському місті Гент було підписано договір між Великою Британією і США, що завершував Другу англо-американську війну, яка почалась у 1812 році. Згідно з договором, котрий так і не вирішив спірні міждержавні питання, захоплені обома країнами території повинні були бути повернуті супротивнику і було заплановано створення міждержавної комісії для демаркації кордону між США і Канадою.
11213
Війни
У червні 1812 року, після того як Велика Британія розпочала економічну блокаду Франції, союзниці США і стала активно підтримувати непокірні індіанські племена в районі Великих Озер у їх протистоянні американському уряду, США оголосили Британії війну. Саме в цей період виник термін "військові яструби" щодо членів Сенату, котрі особливо активно наполягали на початку війни, сподіваючись на інтервенцію американської армії в Канаду та Флориду і захоплення значних територій.
В перший рік війни американці здійснили три подібні спроби, але всі вони закінчились невдало. Більших успіхів було досягнуто у 1813 році в морських битвах в Атлантиці і в сухопутних операціях в районі Великих Озер. Але Британія досить швидко відновила своє домінуюче положення на морі і заблокувала підступи до східного узбережжя США.
У 1814 році, коли став очевидним крах імперії Наполеона, британці перекинули в Америку значні збройні сили і в серпні захопили столицю США місто Вашингтон, де спалили Білий дім, Капітолій у відмістку за спалення американцями британських урядових будівель в Канаді. Однак, у вересні американцям вдалося здобути ряд важливих перемог і змінити хід війни, що змусило британську армію під керівництвом сера Джорджа Превоста перекинути сили на північ, щоб стримати можливу інтервенцію американців у Канаду.
З цього моменту у Бельгії почались американо-британські мирні переговори, які закінчились 24 грудня 1814 року підписанням Гентського мирного договору. Інформація про це два місяці пертинала Атлантику, і 8 січня 1815 року, 8-тисячний британський загін, керівництво якого не знало про завершення війни, атакував Новий Орлеан, але був розбитий 4-тисячною армією, очолюваною американським генералом Ендрю Джексоном (майбутнім президентом США) та французьким піратом Жаном Лафітом. Це був останній бій у англо-америнській війні 1812 року і найбільша перемога американців - в бою загинуло 2044 англійця, включаючи трьох генералів, і 71 американець.
Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Війни
Європа
Америка
Нова історія

Головні події 24 грудня

#ЦейДень
Все про 24 грудня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left23 грудня
25 грудняkeyboard_arrow_right
© 2001-18
info_outline
format_color_fill

arrow_upward