сьогодні
Заголовки
arrow_drop_down
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
arrow_drop_down
Моя історія
Підтримати
search menu
Шарль де Голль -
президент П'ятої Республіки
21 грудня 1958 року, через три місяці після прийняття нової конституції Франції Шарль де Голль, герой Другої Світової війни, обраний першим президентом П'ятої Республіки, яка існує і до сьогоднішнього дня.
12090
Особистості
Під час Другої Світової війни, після того, як французький прем'єр Анрі Петен у червні 1940 року підписав мирний договір із нацистською Німеччиною, Шарль де Голль відбув до Лондона, де заснував патріотичний рух "Вільна Франція", що приєднався до антигітлерівської коаліції - війська руху вели успішні бої у Північній Африці. В 1941 році де Голль став керівником Французького національного комітету, а в 1943 - Французького комітету національного визволення.
Після висадки союзників у Європі і успішних боїв за Париж, 26 серпня де Голль з тріумфом увійшов у столицю Франції, а в листопаді був одностайно обраний главою держави, однак залишив пост через два роки, посилаючись на брак ефективних засобів управління державою. У 1947 році де Голль заснував і очолив партію "Об'єднання французького народу", котра досягла досить скромних успіхів на виборах, і в 1953 році де Голль залишив політику.
Однак, у 1958 році, коли у французькій колонії Алжир почались заворушення, що привели до політичної кризи у самій Франції, де Голль погодився очолити новий уряд з надзвичайними повноваженнями і фактично на півроку став диктатором, керуючи державою при допомозі декретів. У вересні в країні пройшов референдум щодо нової конституції, і 21 грудня 1958 року Шарль де Голль був обраний президентом П'ятої Республіки.
За наступне десятиліття президент де Голль надав незалежність Алжиру і зумів відродити міжнародний авторитет Франції як світової ядерної держави, що відмовилась від співпраці з НАТО, в якому домінуючу роль відігравали США. Студенські і робітничі демонстрації 1968 року змуcили де Голля запропонувати нову конституційну реформу, котра, однак, не була підтримана, і 28 квітня 1969 року він назавжди пішов з політики. Помер де Голль наступного року у віці 79-и років.
Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Правила життя<BR>Микити Хрущова
Правила життя
Правила життя
Микити Хрущова
Особистості
Політика
Європа
Новітня історія
Холодна війна

Головні події 21 грудня

#ЦейДень
Все про 21 грудня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left20 грудня
22 грудняkeyboard_arrow_right
© 2001-18
info_outline
format_color_fill

arrow_upward