сьогодні
Заголовки
arrow_drop_down
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
ЗНО
Ще
arrow_drop_down
Моя історія
Підтримати
search menu
Перша Індокитайська війна
20 грудня 1946 року, на наступний день після того, як французькі війська придушили у Ханої заколот, організований прокомуністичними силами під керівництвом Хо Ши Міна, він звернувся із закликом до всіх в'єтнамців піднятись на боротьбу із французькими колоніалістами - почалась Перша Індокитайська війна.
10884
Війни
Хо Ши Мін народився в 1890 році в Хоанг Тру, в 1911 році, найнявшись поваром на французький пароплав, залишив батьківщину і кілька років плавав на різних суднах, допоки не оселився спочатку в Лондоні, а потім у Парижі, де в 1920 році став одним із засновників Французької компартії. Пізніше він перебував у СРСР, де вивчав тактику революційної бороьби і активно рацював в Комінтерні. В 1924 році Хо переїхав до Китаю, де намагався створити компартію із числа в'єтнамських комуністів-емігрантів. Висланий з Китаю в 1927 році за підпільну діяльність, Хо Ши Мін багато подорожував і в 1941 році повернувся у В'єтнам, де для завоювання його батьківщиною незалежності створив повстанську армію - В'єтмін.
У 1940 році Французький Індокитай був окупований японцями, котрі співпрацювали із офіційним профашистським французьким урядом Віши. Тим часом Хо налагодив стосунки із союзниками по антивісівській коаліції і вів активну партизанську війну на півдні Китаю. На момент капітуляції Японії у вересні 1945 року Хо Ши Мін мав достатньо сил і міжнародного авторитету, щоб проголосити незалежність В'єтнаму. Французи, котрі контролювали південь країни, почали переговори з комуністами Північного В'єтнаму про умови об'єнання країни, але у листопаді 1946 року вони закінчились безрезультатно, і французькі військові кораблі провели атаку міста Хайфон, де були сконцентровані великі повстанські сили. У відповідь у грудні війська В'єтміну здійснили спробу захопити Ханой, але були відкинуті далеко на північ і перейшли до партизанської війни проти французьких колоніальних сил.
Конфлікт тривав вісім років при підтримці комуністичним Китаєм В'єтміна, а США - Франції і в'єтнамських антикомуністичних сил. У 1954 році, після ряду суттєвих поразок, на конференції в Женеві Франція погодилась на розділення В'єтнаму по 17-й паралелі: Хо Ши Мін отримував контроль над Північним В'єтнамом, а імператор Бао Дай - над Південним.
Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Правила життя<BR>Джона Рокфеллера
Правила життя
Правила життя
Джона Рокфеллера
Війни
Політика
Азія
Новітня історія

Головні події 20 грудня

#ЦейДень
Все про 20 грудня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left19 грудня
21 грудняkeyboard_arrow_right
© 2001-18
info_outline
format_color_fill

arrow_upward