сьогодні
Заголовки
arrow_drop_down
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
ЗНО
Ще
arrow_drop_down
Моя історія
Підтримати
search menu
Відставка Білла Клінтона
19 грудня 1998 року після 14 годин дебатів Палата представників Конгресу США проголосувала за відставку президента Білла Клінтона, звинувативши його у лжесвідчення під присягою і протидії правосуддю. Клінтон став другим в історії США президентом, проти якого було порушено процедуру імпічменту.
На обкладинці: Білл Клінтон
8817
Особистості
У листопаді 1995 року Клінтон почав інтрижку з 21-літньою практиканткою Монікою Левінскі. Протягом півтора року у них було 12 сексуальних контактів в стінах Білого дому, допоки в квітні 1996 року Левінскі не перейшла на роботу в Пентагон. Влітку цього ж року вона вперше розповіла колезі по роботі Лінді Тріпп про свої інтимні стосунки з президентом, а з 1997 року Тріпп почала таємно записувати свої розмови з Левінскі, в яких Моніка детально розповідала про роман з Клінтоном.
У січні 1998 року Лінда Тріпп зв'язалась з офісом незалежного прокурора Кеннета Старра і розповіла про наявні у неї аудіозаписи розмов з Монікою Левінскі. Після цього, Тріпп із підслуховувальним пристроєм, контрольованим агентами ФБР, ще раз зустрілсь з Левінскі, спровокувала її на відверту розмову про стосунки з Клінтоном, і 16 січня 1998 року ФБР та прокурор Старр зустрілися з Левінскі і, пообіцявши їй юридичний імунітет, домоглися від неї згоди співробітничати. 26 січня стосунки між Левінскі та Клінтоном стали надбанням громадськості, і президент США публічно їх заперечив: "Єдине, що я хочу сказати американському народу, так це те, що я не мав сексуальних стосунків з жінкою по імені Моніка Левінскі".
6 серпня велике жюрі заслухало свідчення Левінскі, а 17-го - був допитаний Білл Клінтон. Він став першим президентом США, підданим такій процедурі: сидячи в кабінеті Білого дому, він через телеефір підтвердив факт інтимних стосунків з Монікою Левінскі, після чого у короткому 4-хвилиному зверненні попросив вибачення за введення в оману громадськості і своєї сім'ї.
Через місяць Кеннетт Старр передав свій багатотомний детальний звіт Палаті представників, котрий ще через два дні був опублікований у пресі. Старр звинувачував Клінтона по 11 пунктах, зокрема, за обман правосуддя, протидію правосуддю, тиск на свідків та зловживання владою. 8 жовтня Палата почала розгляд матеріалів Старра, 11 грудня сформулювала два пункти звинувачення і 19 грудня проголосувала за позбавлення Клінтона поста президента.
7 січня 1999 року, вдруге після 1868 року, коли аналогічній процедурі був підданий президент Ендрю Джонсон, Сенат почав розгляд питання імпічменту президента. Згідно з конституцією США, голова Верховного суду країни - Вільям Ренквіст - став головою засідання, а сенатори - членами жюрі. Для відставки президента необхідно було набрати дві третини голосів, але не було досягнуто навіть простої більшості за жодним з пунктів обвинувачення, і Білл Клінтон, як у свій час і Джонсон, зберіг за собою свій пост.
Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Особистості
Америка
Новітня історія
Наш час

Головні події 19 грудня

#ЦейДень
Все про 19 грудня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left18 грудня
20 грудняkeyboard_arrow_right
© 2001-18
info_outline
format_color_fill

arrow_upward