сьогодні
Заголовки
arrow_drop_down
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
arrow_drop_down
Моя історія
Підтримати
search menu
Перший сеанс трансатлантичного радіозв'язку
12 грудня 1901 року італійський фізик і винахідник Гульєльмо Марконі провів перший вдалий сеанс трансатлантичного радіозв'язку - сигнал букви "s" азбукою Морзе було передано на відстань понад 2 тисячі миль, з Англії до Ньюфаундленда (Канада).
На обкладинці: Гульєльмо Марконі
5523
Наука і техніка
Марконі народився в італо-ірландській сім'ї в 1874 році у Болоньї (Італія), де, здобувши освіту фізика, після вивчення дослідів німецького фізика Гайнріха Герца зацікавився питаннями, пов'язаними з радіохвилями. У 1894 році Марконі почав власні експерименти і невдовзі зумів передати радіосигнал на відстань близько 2.5 кілометрів. Але його досягнення мало кого зацікавили в Італії, і в 1896 році він переїхав до Англії, де заснував компанію з безпровідної передачі телеграфних повідомлень і після тривалих експериментів зконструював пристрій для передачі сигналу на відстань до 10 миль. У 1899 році Марконі вже був у змозі передавати радіосигнали через Ла-Манш, а через два роки обладанав два американських кораблі для передачі повідомлень до нью-йоркських газет з яхтових перегонів на кубок Америки. Це привернуло світову увагу до самого Марконі і його невеличкої компанії.
Найбільшого успіху Марконі досягнув 12 грудня 1901 року - всупереч твердженням скептиків, що із-за кривизни земної поверхні радіосигнал не може перетнути Атлантику, в канадському місті Сент-Джон Марконі отримав повідомлення, надіслане з Англії. Ні він, ні його опоненти, котрі формально були праві у своєму скепсисі, не знали, що радіохвилі можуть відбиватись іоносферою Землі і саме завдяки цьому явищу здатні долати гігантські відстані. Цей експеримент зробив Гульєльмо Марконі всесвітньо знаменитим і протягом наступних тридцяти років він був безсумнівним авторитетом в галузі відкриттів і новацій у радіозв'язку.
За свій науковий доробок у 1909 році Гульєльмо Марконі разом з німецьким радіоноватором Фердинандом Брауном отримав Нобелівську премію з фізики. Згодом він зумів передати сигнал з Англії до Австралії, після чого зайнявся більш потужними короткими радіохвилями. Помер Гульєльмо Марконі в 1937 році, і в день його похоронів усі радіостанції British Broadcasting Corporation (BBC) двома хвилинами мовчання в ефірі вшанували пам'ять новатора радіо.
Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Наука і техніка
Європа
Америка
Нова історія

Головні події 12 грудня

#ЦейДень
Все про 12 грудня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left11 грудня
13 грудняkeyboard_arrow_right
© 2001-18
info_outline
format_color_fill

arrow_upward