Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
menu
Вступ США в ООН
4 грудня 1945 року 65 голосами проти 7 Сенат США затвердив участь країни в роботі Організації Об'єднаних Націй, в найбільшій міжнародній організації, призначеній для врегулювання міждержавних конфліктів мирним шляхом і уникнення воєнної конфронтації.
5639
Політика
У жовтні 1943 року Велика Британія, Китай, Радянський Союз і США підписали в Москві декларацію про необхідність створення міжнародної організації, що мала б прийти на зміну Ліги націй. На Ялтинській конференції 1945 року всі держави, що підписали Декларацію Об'єднаних Націй, запрошувались до участі в установчій конференції нової організації.
Вона почалась у Сан-Франциско 25 квітня 1945 року за участю 51 держав (в т.ч. України). Через три місяці було одноголосно прийнято Статут ООН, підписаний 26 червня делегатами всіх країн. Статут складався з преамбули і 19 розділів, розділених на 111 статей, в котрих були сформульовані цілі та задачі організації, шляхи їх досягнення, і визначені керівні органи ООН. Статут ООН набув чинності 24 жовтня 1945 року після його ратиікації п'ятьма постійними членами Ради Безпеки і більшістю інших держав-засновниць.
4 грудня 1945 року 65 голосами проти 7 Сенат США затвердив участь країни в роботі ООН. Для США це означало принципову зміну зовнішньополітичного курсу щодо міжнародного співтовариства, оскільки після Першої Світової війни Сенат доклав чимало зусиль для блокування участі США в роботі щойно створеної Ліги Націй. Однак події перед Другою Світовою війною показали, що нейтралітет США щодо європейських конфліктів не запобіг втягуванню країни у глобальний військовий конфлікт, і, працюючи над заснуванням ООН і вступаючи до неї, США прагнули створити потужну міжнародну організацію з великим ступенем взаємодовіри між її учасниками.
Однак вже з самого початку своєї роботи ООН стала місцем розгортання деяких драматичних подій епохи Холодної війни — у 1950 році Рада Безпеки ООН за ініціативою США і при демонстративній відсутності СРСР ініціювала направлення миротворчих сил до Кореї, котрі, попри сподівання, були втягнуті у багаторічний збройний конфлікт. Крім того ООН дала також можливість лідерам різних країн побачити один одного як ніколи близько і під несподіваним кутом, як це було з Микитою Хрущовим, котрий влаштував незабутній спектакль, стукаючи туфлем по столу під час політичних дебатів в сесійній залі.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Найжахливіші пандемії
Інфографіка
Найжахливіші пандемії
Політика
Америка
Новітня історія

Головні події 4 грудня

#ЦейДень
Все про 4 грудня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left3 грудня
5 грудняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward